Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Żydzi włamali się na Majdanek

Nie będę w ślad za portalami prawicowymi epatował czytelników Kościoła PL informacjami o wrogich Polakom grupkach Żydów. Uważam, że takie newsy plus komentarze do nich to jakaś gorączka niechęci do niewinnych ludzi. Przytaczam wydarzenia sprzed kilku dni za jednym z takich serwisów.

„Wycieczka ortodoksyjnych Żydów wtargnęła we wtorek wieczorem na teren Muzeum na Majdanku w Lublinie. Mimo, że placówka była już zamknięta samowolnie usiłowali ją zwiedzać - poinformowali rzecznik policji w Lublinie Witold Laskowski i zastępca dyrektora Muzeum Grzegorz Plewik.

Autokar z 35 Żydami z Izraela i USA wjechał na teren Muzeum po godz. 18 przez otwartą jeszcze bramę główną i zaparkował przed ogrodzonym polem z barakami, w których w latach II wojny światowej hitlerowcy przetrzymywali więźniów. Żydzi wyjęli z zawiasów furtkę prowadzącą do baraków, która była już zamknięta. Weszli przez nią, a potem zerwali kłódkę z drzwi jednego z baraków i oglądali jego wnętrze.

Wyszli z pola z barakami przez inną furtkę, którą także wyjęli z zawiasów. Interweniowała ochrona, ale ochroniarze nie mogli się porozumieć z Żydami mówiącymi po hebrajsku. Na miejscu zjawił się zastępca dyrektora Muzeum, policja i prokurator. Powiadomiona została ambasada Izraela w Polsce.

Incydent został załagodzony. Żydzi na miejscu zapłacili 400 dolarów za wyrządzone szkody, przeprosili i około godz. 23.30 wyjechali z Muzeum.

"Pracuję tu 12 lat, do Muzeum przyjeżdża 80 tys. zwiedzających rocznie, ale po raz pierwszy spotykam się z wypadkiem, żeby ktoś tu się włamywał i zwiedzał" - powiedział dziennikarzom po wyjeździe Żydów Plewik.”

I choć Plewik ułagodzony żydowskimi dolarami uznał sprawę za zamkniętą to nasza sarmacko-prawicowa młodzież postanowiła Żydom nie darować. Bo mogą to być agenci Mosadu, jacyś przebierańcy, i czemu wynajęli autokar? Żydzi się nam panoszą, furtki wyłamują, poniewierają nas w naszej własnej ojczyźnie. Do czego to doszło.

Zaczęło się: niewychowana izraelska młodzież, brutalni ochroniarze, zamykanie ulic na krakowskim Kazimierzu….

Rzecz nazwę po imieniu: z tekstów tych zionęła niechęć do Żydów. Ja rozumiem, że Żydów można skrytykować, bo to nie święte krowy. Ale jest różnica między krytyką a niechęcią. Ci ludzie - nie mam informacji czy młodzi czy starzy - przejechali tysiące kilometrów, żeby ujrzeć miejsce kaźni przodków. Prawdopodobnie nie mogli zaczekać dłużej. Mowa była o wynajętym autokarze, pośpiechu.

Nasi rodacy odwalali na zachodzie gorsze numery, w mniej cnotliwych celach. A już nikomu z nich nie przyszłoby do głowy zostawać po wyłamaniu kłódki i płacić kilkaset dolarów za wyrządzone szkody.

Żydowscy pielgrzymi postąpili z iście halachiczną mądrością, z wyobraźnią i umiarem, tak by nikt nie poniósł szkody a oni, żeby mogli pomodlić się w świętym dla nich miejscu.

Krytykę lepiej skierować tam, gdzie jest ona konieczna.Opcje Artykułu

Żydzi włamali się na Majdanek | 48 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Żydzi włamali się na Majdanek
mateuszwroc czw, 2 sie 2007, 12:22:36
"Ci ludzie - nie mam informacji czy młodzi czy starzy - przejechali tysiące kilometrów, żeby ujrzeć miejsce kaźni przodków. Prawdopodobnie nie mogli zaczekać dłużej. Mowa była o wynajętym autokarze, pośpiechu."

Jak ktoś organizuje wycieczkę, to powinien wszystko zaplanować. Mnie osobiście guzik obchodzi pośpiech, niemożność czekania. Są wyznaczone godziny, a jak ktoś nie potrafi się dostosować, to przykro. Jest to miejsce kaźni, ale także i MUZEUM. A jak wiadomo, w muzeach są godziny otwarcia. Porządny organizator potrafi zadzwonić do dyrekcji, umówić się na wizytę, może nawet przedłużenie jej poza godziny zwyczajnej pracy. Nic nie usprawiedliwia owych zwiedzających. Mogli wszystko załatwić wcześniej.

Moim skromnym zdaniem, gdyby byli to katolicy odmawiający różaniec, to Żydzi z całego świata pomstowaliby na nieuszanowanie miejsca kaźni, wyznania zabitych. Oczywiście Centrum im. Szymona Wiesenthala żądałoby wyjaśnień, przeprosin itp.

Podkreślę jeszcze raz - NIC nie usprawiedliwia złej organizacji.

---
"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

 
Żydzi włamali się na Majdanek
Joel czw, 2 sie 2007, 12:55:17
na początek k woli wyjaśnienia  - nie jestem antysemitą. Jednak wiele zachowań Żydów równiez mnie razi. W chwili obecnej pracuję w LOT. Co jakiś czas do Polski przylatuja wyciczeki z Żydami, jak i równiez odlatuja do Izraela. Samoloty po takich wycieczkach przypominaja chlew. Mocz po kostki w toaletach, batony powcierane w siedzenia. Smięci walające się po całym smaolocie. Rozwydrzona i rozpuszczona młodzież nie reagująca na prośby do zachowania sie na pokłądzie- to typowe obrazki Izraelitów opłakujących przodków pomordowanych na terenie POlski.Generalnie jednak wielki syf i rozgardiasz. Stewrdessy bronią się jak tylko moga aby nie obsługiwac rejsów z "turystami" vel "pielgrzymami" z Izraela. Takie przypadki sa niestety nagminne....

---
Joel

 
Żydzi włamali się na Majdanek
swiatlo czw, 2 sie 2007, 13:03:19
"z tekstów tych zionęła niechęć do Żydów. Ja rozumiem, że Żydów można skrytykować, bo to nie święte krowy. Ale jest różnica między krytyką a niechęcią"

1. A od kiedy to nie mozna miec uczucia niecheci? Czy to cos dziwnego lub zlego, zwlaszcza jezeli mialo sie nieprzyjemne doswiaczenia, albo uwaza sie pewne postawy za naganne?
2. Napisze inaczej: Rozumem niechec, ale zeby od razu krytykowac!
 
Żydzi włamali się na Majdanek
LuTom czw, 2 sie 2007, 13:43:46

"Żydowscy pielgrzymi postąpili z iście halachiczną mądrością, z wyobraźnią i umiarem, tak by nikt nie poniósł szkody a oni, żeby mogli pomodlić się w świętym dla nich miejscu. "

 

Mam nadzieję, że tym zdaniem ich nie usprawiedliwiasz?

 
Żydzi włamali się na Majdanek
montsegur pią, 3 sie 2007, 02:48:35
No, to już przesada. Każdy, kto by się w Australii włamał do jakiegokolwiek muzeum, choćby nawet rzeczywiście tylko po to, aby pozwiedzać, stanąłby przed sądem. I tak też powinno być w tym polskim przypadku, o ile RP jest jeszcze w jakimkolwiek stopniu praworządna. Czy to ma być "argument", że to co innego, bo Zydzi?

Coż, ja też w Polsce nie mieszkam. To jak następnym razem będę chciał znowu pójść na Wawel, a "nie będę mógł zaczekać", to wolno mi będzie wyłamać zamki i powyjmować z zawiasów co się tylko da, a potem uprzejmie wyłożyć 400 dolców na stół?

Może by tak w ogóle wprowadzić nową modę zwiedzania? Ustawić przed wejściem coś w rodzaju bankomatu dla pragnących "alternatywnej formy zwiedzania", gdzie do slotu będzie się wkładało kartę kredytową, z której elektronicznie ściągana będzie należność, po czym digitalowy ekranik pokaże "transaction approved", otwierać się będzie metalowa szuflada pełna narzędzi, wytrychów itd, by turyści obsłużyli się sami?

Wychodzi na to, że w Majdanku należałoby to wprowadzić w pierwszej kolejności, bo najwyraźniej "zaistniała obiektywna potrzeba"...

Cheers!!!
 
Żydzi włamali się na Majdanek
Jacek2 pią, 3 sie 2007, 21:23:15

Wszyscy tu mają rację. Nie pisałem o tym, że postępowanie Żyd ów jest nienaganne. Mój wniosek był taki: czy aby nie jesteśmy wkurzeni na Żydów z innych powodów, a ten jest dla nas pretekstem do zamanifestowania swojej wściekłości.

Na to wychodzi, bo gdyby to zrobili Polacy, to byście ich pochwalili, że tacy kulturalni: nie nasrali w muzeum i nie naszczali, a jeszcze zapłacili 10 razy tyle, co ta kłódka kosztuje. I byście mówili, ale mamy młodzież wspaniałą, szanująca przeszłość, naszą tradycję, historię. Lepiej być nie może.

 
Żydzi włamali się na Majdanek
montsegur pon, 6 sie 2007, 15:30:57
A to dopiero podejście! Jeżeli ktoś pragnie zmian w godzinach otwarcia, to taką zmianę postuluje, zamiast rozwalać kłódkę i włamywać się do środka. No, czegoś takiego jeszcze nie czytałem! Jak ktoś się włamuje, to nie on jest winny, tylko gospodarz, bo, juha, nie otwiera kiedy ktoś odczuwa potrzebę wejścia!

A nie przyszło myśl, że jakby istotnie to było problemem, to włamania zdarzałyby się niemal codziennie? Bo godziny tak "nie pasują" do rozsądnego czasu zwiedzania!
Nie rozwodząc się już nawet nad tym, że zorganizowane wycieczki mają to do siebie, że organizują sobie odpowiednio wcześniej czas odwiedzenia konkretnych miejsc (nawet okazjonalnie poza normalnym czasem otwarcia...). No, chyba, że są to wycieczki wyjątkowo niezorganizowane, a wtedy same są sobie winne...

Cheers!!!
 
Żydzi włamali się na Majdanek
montsegur pon, 6 sie 2007, 17:11:10

Na całym cywilizowanym świecie jet rzeczą rozumianą, że nie wolno wyciągać drzwi z zawiasów ani rozwalać kłódek. Do tego nie trzeba rozmawiaś w jązyku odwiedzanego przez siebie kraju. Czy ja bym np zrobił coś podobnego w Japonii, bo nie mówię po japońsku?

Ja już z całą pewnością nie zakładam, że w Polsce panuje wzorowy porządek. Uważam wręcz, że do tego jest tam daleko (ach, szkoda, że nie przejęliśmy w Polsce pruskiego porządku zamiast go wykpiwać!). To jednak nikogo nie uprawnia, by łamał istniejące regulacje. To sprawa podstawowych zasad kulturalnego spędzania czasu w kraju przez siebie odwiedzanym. Tak podstawowych, że aż mi włosiska dęba stają, że tak długo trzeba to tutaj tłumaczyć...

Cheers!!!

 
Żydzi włamali się na Majdanek
Jacek2 śro, 8 sie 2007, 05:20:35

Więc pytam się co łamie bardziej standardy cywilizacyjne: nielegalne zdjęcie kłódki czy dewastowanie cmentarzy. Nie zrównujmy tych dwóch aktów. Czyn Żydów był nielegalny, ale w sądzie byłby zakwalifikowany, jako nieszkodliwy albo niskiej szkodliwości społecznej.  Tymczasem zgodnie z tezą artykułu, co niektórzy dyskutanci nadają mu niesprawiedliwie inną kwalifikację. Mówicie o nagannym postępku Żydów jak o zbrodni. I to przekwalifikowanie czynu Żydów wydaje mi się wyrazem niechęci do nich.

 
Żydzi włamali się na Majdanek
montsegur czw, 9 sie 2007, 03:04:18

Nie mam ani specjalnej sympatii ani antypatii do Zydów "w ogóle". Są na świecie zydofile, tak jak są rusofile (ja jestem germanofilem i anglofilem...). Są Zydzi, których lubię i tacy, których nie cierpię. Moje reakcje wynikają z konkretnych sytuacji, a nie z "OGóLNEGO" stosunku do Zydów. W sytuacji takiej jak ta wyżej opisana jestem za przestrzeganiem i egzekwowaniem prawa i nie zajmuję stanowiska zależnie od sympatii narodowych (Polaków, Niemców i Anglików ukarałbym tak jak Zydów, Arabów, Chińczyków itd...). Może zresztą w tym wypadku dałbym np karę grzywny w zawieszeniu... Cała sytuacja naprawdę nie jest warta wielkiego szumu. No, ale odezwali się ci, co Zydów lubią i ci co ich nie lubią: jedni, bo karanie Zydów za cokolwiek to skandal i antysemityzm (i bronić ich będą bez względu na to, co ci zrobią...); ci drudzy, bo na nieprawne postępowanie Zydów patrzą przez swoiste "szkło powiększające"...

Przyczyn niechęci do Zydów jest sporo i w każdej społeczności obok powtarzających się tych samych, są także odmienne dla poszczególnych części świata, a nawet dla poszczególnych krajów. Np w Polsce czy na Węgrzech jednym z powodów był nieproporcjonalnie (w stosunku do liczby Zydów w tych krajach) udział ich w komunistycznym aparacie represji... No, ale to tylko jeden z powodów. Dzisiaj w Polsce raczej nie to, że "Zydzi zabili Chrystusa" jest czymś, co może poderwać do lotu antyżydowskość. Raczej już żądania wypłat za utracony majątek - a zwłaszcza nieraz forma tych żądań.  No, ale to już byłby temat na osobną dyskusję, której tu nie chcę prowadzić, ani też nie będę brał w niej udziału nawet, jeśliby tu do niej doszło. Bo powyższy temat artykułu jest nie o tym. Jedynie ustosunkowałem się do Pani pytania.

Cheers!!!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń