Trebunie i Voo Voo zaśpiewają Tischnera

czw, 9 sie 2007, 18:00:40

Autor: Jerzy Piątek

Dziś wieczorem na dziedzińcu Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zespół góralski Trebunie Tutki oraz grupa Voo Voo zaprezentują spektakl muzyczno-poetycki pt. „Tischner”, zainspirowany twórczością eseistyczną i przemyśleniami kapłana-filozofa. Koncert odbywa się w ramach wakacyjnego cyklu plenerowego „Muzyka i Teatr na Dziedzińcach Zamkowych”, organizowanego przez CK Zamek.

Projekt muzyczny „Tischner” powstał w oparciu o wiersze znanego poety, muzyka i tłumacza Romana Kołakowskiego, dla którego inspiracją były eseje i przemyślenia ks. Józefa Tischnera. Muzykę do pieśni skomponowali członkowie grupy Voo Voo: Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski i Karim Martusewicz.

W koncercie na dziedzińcu poznańskiego CK Zamek Voo Voo wystąpi wspólnie z zespołem Trebunie Tutki. Udział ludowej kapeli nie dziwi – ks. Tischner był wielkim miłośnikiem Tatr i góralszczyzny: góralskiej prostej mądrości, kultury i zwyczajów. Kompozycje Waglewskiego, Martusewicza i Pospieszalskiego czerpią nie tylko z polskiej tradycji muycznej – można w nich znaleźć elementy wielu kultur.

Spektakl „Tischner” odbywa się w ramach letniego cyklu „Muzyka i Teatr na Dziedzińcach Zamkowych”.


Źródło: www.Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070809180040177