Nie dla błogosławienia antysemity. Reakcja Stolicy Apostolskiej

czw, 9 sie 2007, 20:14:44

Autor: Maria Czerw

W związku ze spotkaniem papieża Benedykta XVI z dyrektorem Radia Maryja w minioną niedzielę po modlitwie Anioł Pański oraz z reakcjami na to wydarzenie niektórych organizacji żydowskich watykańskie Biuro Prasowe opublikowało Komunikat następującej treści: “Fakt „baciamano”, czyli ucałowania papieskiego pierścienia przez o. Tadeusza Rydzyka nie oznacza jakiejkolwiek zmiany dobrze znanego stanowiska Stolicy Apostolskiej odnośnie do relacji między katolikami a Żydami”.

Jak relacjonuje agencja France Presse, służba prasowa Watykanu wydała komunikat w odpowiedzi na wzburzenie środowisk żydowskich po ujawnieniu, że papież przyjął na krótkiej audiencji "dyrektora radia znanego z antysemickich wypowiedzi".

Europejski Kongres Żydów poinformował, że jest zszokowany faktem spotkania i "zdumiony, iż papież Benedykt XVI przyjął na prywatnej audiencji i udzielił błogosławieństwa człowiekowi i instytucji, które rzucają cień na wizerunek polskiego Kościoła".

To nie pierwsza tego typu zdarzenie w historii Watykanu. Za pontyfikatu Jana Pawła II środowiska żydowskie próbowały nie dopuścić do audiencji dla Kurta Waldheima, byłego sekretarza ONZ, który walczył w jednostkach Werhmachtu.

Papież osobiście podjał decyzję o przyjęciu Wldheima.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2007080920144259