"Walka o prawa gejowskie nie skończyła się"

nie, 12 sie 2007, 02:03:00

Autor: Maria Czerw

Rząd premiera Gordona Browna, (Wielka Brytania), utworzył stanowisko "Sekretarza Stanu do spraw Równości", które objęła pani Harriet Harman. Przepisy w ramach ustawy Sexual Orientation Regulations of the Equality Act 2006 obowiązują już od kwietnia br. "Akt równości regulujący orientację seksualną", opracowany pod nadzorem organizacji homoseksualnych w praktyce uniemożliwia jakąkolwiek krytykę zachowania homoseksualnego.

Harman podczas londyńskiej parady gejowskiej, która odbyła się w czerwcu br. powiedziała, że "walka o prawa gejowskie nie skończyła się. [...] Wszyscy wiemy, że jest dalsza droga, którą pójdziemy, a dzisiejszy dzień jest dniem takiej determinacji. [...] Będziemy mieli nowego komisarza ds. równości i praw człowieka, który będzie prowadził walkę przeciwko homofobii. Będziemy mieli nowy program do walki z homofobią, wprowadzimy go w szeregach policji i zmienimy system sprawiedliwości tak, aby uniemożliwić i odstraszyć od dokonywania przestępstw homofobicznych."

Wydział ds. Społecznych i Samorządu Lokalnego wyjaśnia, że np. właściciel hotelu nie ma prawa odmówić wynajęcia pokoju homoseksualistom, a jeśli nie zgadza się z tymi przepisami, to w praktyce nie ma żadnej innej możliwości, jak wycofać się z prowadzenia biznesu. W przypadku fotografa, który nie może odmówić usługi np. wykonania portretu dwójce "partnerów", chyba że ograniczy swoje usługi tylko do oferowania portretów indywidualnych. A jeśli kierowca nie zgadza się przepisami zabraniającymi odmówienia usługi transportowej "partnerów", to jedyne co pozostaje mu, to zmiana pracy - wyjaśnia ministerstwo.

W szczególnie trudnej sytuacji, po przyjęciu ustawy, sa katolickie ośrodki adopcyjne, które nie mogą odmówić oddania dziecka parze homoseksualistów. Katoliccy biskupi przedstawili swoje zastrzeżenia wobec ustawy zwracając uwagę, że dzieci traktuje się jak towar, który musi być dostępny za wszelka cenę. Protest biskupów, jak do tej pory, nie odniósł żadnego skutku.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070812020312123