Nie będzie śledztwa w sprawie "taśm Rydzyka"

wto, 21 sie 2007, 17:07:34

Autor: Jerzy Piątek

Prokuratura w Toruniu uznała, że dyrektor Radia Maryja Tadeusz Rydzyk nie znieważył urzędu prezydenta ani narodu żydowskiego i odmówiła wszczęcia śledztwa w głośnej nawet na forum międzynarodowym sprawy tzw. „taśm Rydzyka”, która wybuchła na początku lipca tego roku.

Przypomnijmy – w ujawnionych przez tygodnik Wprost nagraniach z zamkniętego spotkania ze studentami należącej do zakonu redemptorystów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej słychać, jak dyrektor Radia Maryja z lekceważeniem wyraża się o prezydencie i jego żonie. Duchowny nazwał prezydentową „czarownicą, która powinna poddać się eutanazji”, a głowę państwa „oszustem ulegającym lobby żydowskiemu”.

Postępowanie sprawdzające w tej sprawie wszczęła prokuratura w Toruniu, która miała sprawdzić, czy doszło do przestępstwa. Taśmy z ujawnionym nagraniem przekazał prokuratorom tygodnik Wprost. Dziś już wiadomo, że prowadzący sprawę nie dopatrzyli się przestępstwa polegającego na lżeniu głowy państwa i narodu żydowskiego i odmówili wszczęcia śledztwa.

Dyrektor Tadeusz Rydzyk nie został też ukarany, ani nawet upomniany przez swoich zwierzchników – prowincjał zakonu oświadczył 23 lipca, że że nie akceptuje „donosicielstwa jako metody zwalczania kogokolwiek”. Słowa te wymierzone są w redakcję tygodnika „Wprost”, która upubliczniła nagrania. Duchowny dodał także, że cała afera „ma znamiona poważnej prowokacji i manipulacji medialnej”.

Źródło: Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070821170734252