Niepewna przyszłość o. Rydzyka

pon, 27 sie 2007, 12:07:45

Autor: Paulina Król

W sobotę na Jasnej Górze odbyło się posiedzenie Rady Stałej Episkopatu i biskupów diecezjalnych, gdzie między innymi podjęto temat Radia Maryja.

Abp. Tadeusz Gocłowski przewodził grupie opowiadającej się za odwołaniem, natomiast przeciwnicy mieli po swojej stronie biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza. Kardynał Stanisław Dziwisz, na opinie którego wszyscy czekali, opowiedział się za ostatecznym rozwiązniem problemu i tak też zakończyło się głosowanie, donosi Rzeczpospolita.

Dziennik cytuje słowa niezadowolonych duchownych: "język polityka, a zwłaszcza chrześcijanina i kapłana, nie może być językiem nienawiści i agresji".

Natomiast TVN24 zwraca uwagę na priorytety Kościoła, do których odwołują się biskupi. Uważają oni, że kościoł powinien dbać o ojczyznę i zwracają uwagę na jego indwidualność. Są również przeciwni utożsamieniu Kościoła z jakąkolwiek partią polityczną. TVN24 nawiązuje tym samym do ostatnich kontrowersji związanych z wypowiedziami o. Rydzyka.

Według "Rz" biskupi diecezjalni wyrazili zgodę na wysłanie wniosku do generała redemptorystów Józefa Tobina o odwołanie Tadeusza Rydzyka z funkcji dyrektora radia. Nie wiadomo jednak czy wniosek dotyczy jedynie o. Rydzyka czy całego zarządu toruńskiego radia. W oficjalnych wypowiedziach hierarchowie nie mówią jednak o tym.

Możliwe, że temat o. Rydzyka powróci ponownie na spotkaniu w październiku, kiedy to w Warszawie odbędzie się spotkanie biskupów diecezjalnych.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070827120744254