Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Sarkozy za nauczaniem o wielkich religiach, masoni przeciw

Sarkozy otwiera drzwi dla religii – informuje dzisiejsze wydanie Dziennika. Prezydent Francji zastrzegł, że pragnie, by szkoła pozostała laicka, ale i tak spotkał się z atakiem obrońców zasady rozdziału państwa od Kościoła obowiązującej nad Sekwaną od ponad stu lat.Kontrowersyjne sformułowania znalazły się w wydanym w milionowym nakładzie 32-stronicowym liście do francuskich nauczycieli, który Sarkozy odczytał we wtorek osobiście w czasie inauguracji roku szkolnego w mieście Blois. Szczególnie gwałtowne reakcje wywołał fragment listu, w którym nowy prezydent namawia do wprowadzenia do szkół elementów wiedzy o genezie wielkich religii oraz ich wizji człowieka i świata.

"Nie można zamykać drzwi szkół dla religii. Nie chodzi o jakiekolwiek nawracanie ani podejście teologiczne, ale o socjologiczną, kulturową i historyczną analizę, która pozwoli na lepsze zrozumienie religijności. Duchowość i sakrum towarzyszą ludzkości od zawsze. Leżą one u źródeł wszystkich cywilizacji" - napisał Sarkozy. - Wiedza o wielkich religiach może być lekarstwem na nietolerancję. "Łatwiej jest otworzyć się na innych i prowadzić z nimi dialog, jeśli się ich rozumie" - argumentował Sarkozy.

Tego rodzaju sformułowania nie osłabiły jednak ostrza krytyki ze strony obrońców "wartości laickich i republikańskich", którym każde użycie słowa "Kościół" czy "religia" zapala w głowie lampkę ostrzegawczą.

"Szkoła, której pragnie szef państwa, zrywa z tradycją republikańskiej, publicznej i laickiej edukacji" - mówi DZIENNIKOWI Benoit Hamon, rzecznik francuskiej Partii Socjalistycznej. Jego zdaniem proponowana przez prezydenta liberalna koncepcja edukacji jest całkowicie oderwana od rzeczywistości.

Zdania tego nie podzielają bardziej konserwatywni myśliciele, tacy jak Pierre Manent, filozof i historyk idei. "Nie widzę niczego złego w nauczaniu wiedzy o wielkich religiach, zresztą na lekcjach historii francuskie dzieci uczą się już dziś o chrześcijaństwie, judaizmie czy islamie" - mówi DZIENNIKOWI. Przed tegoroczną kampanią wyborczą coraz częściej mówiono jednak, że laicyzm jest dziś anachronizmem. Najczęściej głos na ten temat zajmował Sarkozy.

Dziennik cytuje członka loży Wielkiego Wschodu, który przyznaje, że za ultralaicką ustawą usuwającą całkowicie Kościół ze strefy publicznej stoją masoni. Nasi bracia odegrali w czasie prac nad ustawą kluczową rolę – mówi ANDRE MOUTY. Wiele postępowych ustaw narodziło się właśnie tutaj, w tych salach Wielkiego Wschodu Francji. To myśmy pierwsi wszczynali debatę, która potem z loży trafiała do parlamentu. Debata w lożach wielokrotnie poprzedzała zgłoszenie ustawy.

Szkoły katolickie we Francji cieszą się coraz większą popularnością i mają więcej chętnych, niż są w stanie przyjąć. 95 proc. francuskich szkół prywatnych to szkoły katolickie.

Rodzice obawiają się przemocy, narkotyków, imigrantów i braku wartości w publicznym szkolnictwie.autora depeszy prosimy o kontakt pod adresem redakcja@kosciol.pl w celu uzupełnienia danychOpcje Artykułu

Sarkozy za nauczaniem o wielkich religiach, masoni przeciw | 13 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Sarkozy za nauczaniem o wielkich religiach, masoni przeciw
reguly czw, 6 wrz 2007, 15:17:31
Proponuje przecwiczyc u nas , w Polsce... Zamiast Religii proponuje wprowadzic Religioznastwo...

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
Sarkozy za nauczaniem o wielkich religiach, masoni przeciw
Molier czw, 6 wrz 2007, 17:31:01
We Francji wprowadzenie religioznawstwa jest próbą uzupełnienia pewnej pustki, jest zatem krokiem do przodu. U nas zaś wprowadzenie religioznawstwa ZAMIAST religii w zasadzie jest niczym innym jak krokiem wstecz. Jeśli chcemy na tej płaszczyźnie zdziałać więcej to potrzebujemy katechetów, którzy potrafią odpowiadać na trudne pytania i posiadają właściwe podejście do młodzieży.

---
It has been said that something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world.
-Chaos Theory

 
Sarkozy za nauczaniem o wielkich religiach, masoni przeciw
Apologeta czw, 6 wrz 2007, 20:03:50
Rewolucja Francuska z jej ateizmem była reakcją na unię Kościoła i panstwa, której owocem byl brak wolności religijnej, prześladowania i zbrodnie popelniane z poklaskiem Kościoła na mniejszościach, w tym rzez hugonotów w noc św. Bartłomieja i masowy exodus hugonotów z Francji. W rezultacie katolicka Francja przeistoczyła się w liberalny, sekularny kraj. Owoce związku Kościoła i panstwa są zawsze takie same: rodzą nietolerancję i dyskryminację mniejszości z jednej strony, a z drugiej strony legalistyczną relgijność, a z czasem bunt wobec niej, jak w czasie Rewolucji Francuskiej czy Pazdziernikowej. Polski rząd nie zna historii, dlatego powtarza jej błędy, a Kościół jak widać też niczego się nie nauczył z przeszłości. Dlatego nietrudno przewidzieć koncowy rezultat, zresztą został opisany w drugiej części Apokalipsy.  Unia religii, władz i sił ekonomicznych zwana Wielkim Babilonem doprowadzi do zwycięstwa legalistycznej religii, do przesladowan mniejszosci, a w koncu sama padnie, tak jak padl Kosciol we Francji pod gilotyna ateistycznej Bestii z Czelusci.
 
Sarkozy za nauczaniem o wielkich religiach, masoni przeciw
wojtekae czw, 6 wrz 2007, 22:31:05
Zawsze gdy religia dochodzi do władzy rodzi się tragedia. Zgadzam się z tym. To że w Polsce dzieci w szkole uczą się iż zamiana wody w wino, czy dzieworództwo jest równie prawdopodobne jak spalanie wodoru jest karygodne. Wymyślił to Kościół, aby wychowywać sobie rzesze ogłupionych wyznawców i mami ich obietnicami o "bóg wie czym" i karami za grzechy. To jest ogromna destrukcja w umyśle młodego człowieka, a obecność tego czegoś w szkołach uprawomocnia te bzdury w jego psychice. Lepiej dobrze przerobić konflikty zbrojne na historii, a jeśli ktoś ma rodziców, którzy boją się rusztu w piekle to niech poślą dziecko do kościółka.
 
Sarkozy za nauczaniem o wielkich religiach, masoni przeciw
swiatlo sob, 8 wrz 2007, 12:17:05
A ja jestem za tym, aby ludzie typu: Sarkozy, masoni, Jerzy Wiatr, czy Roman G. nie mieli nic do powiedzenia w sprawie do jakiej szkoly chodzi moje dziecko i czzego sie tam uczy.
Precz z komuna!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń