O. Kuczek CSsR: Głosowanie przeciw PiS zawieszeniem dekalogu

pią, 21 wrz 2007, 10:52:29

Autor: Jakub Piotr Sowiński

Jeszcze we wtorek toruńska rozgłośnia Tadeusza Rydzyka ustami o. Piotra Andrukiewicza deklarowała swoją bezstronność partyjną. Nie trzeba było jednak nawet tygodnia, żeby tą deklarację złamać. W transmitowanej porannej mszy Stanisław Kuczek, redemptorysta jednoznacznie wskazał jedynie słuszną partię - PiS.

W radiowo-mszalnej agitacji podczas homilii padły między innymi takie słowa: "Idą wybory. Ludzie mnie pytają: Ojcze, na kogo głosować. Nigdy nie powiem. Ja tylko powiem: W tej chwili mam głosować na PiS, jedynie ma szanse coś zrobić dla Polski. Inni nie mają szans. Ale to moje zdanie, wasza sprawa jest inna." Następnie dodał, że popularna partia, która "rywalizuje z PiS" jest za aborcją, eutanazją, małżeństwami homoseksualnymi i miękkimi narkotykami, a głosowanie na nią określił "zawieszeniem dekalogu" i grzechem, stwierdzając, że jest to "problem spowiedzi i poprawny".

Obrzydliwym nazwał bp Pieronek agitowanie na rzecz partii w trakcie mszy. W ten sposób odniósł się bezpośrednio do o.Kuczyka. W rozmowie z Moniką Olejnik odniósł się również do słów premiera, stwierdzając, że nie ma niezastąpionych osób, zwłaszcza kiedy trzeba zastąpić człowieka nieuczciwego. Dodał ponadto, że nie rozumie, dlaczego prokuratura nie podjęła śledztwa w sprawie antysemickich wypowiedzi redemptorysty.

Kilka dni temu władze rozgłośni publicznie oświadczyły, że nie będą wskazywać na kogo głosować. Dzień po tym oświadczeniu w RM pojawił się wicepremier Gosiewski, który swobodnie przedstawiał zasługi rządu, krytykował opozycję i zachęcał do głosowania na PiS.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070921105229298