Otwarto Bibliotekę Centrum Myśli Jana Pawła II

śro, 26 wrz 2007, 16:24:49

Autor: Jerzy Piątek

Od dziś w Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie oficjalnie działa Biblioteka CMJPII. Uroczystego otwarcia książnicy poświęconej polskiemu Papieżowi dokonali prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz biskup Marian Duś, którzy jako pierwsi otrzymali honorowe karty biblioteczne. Podczas uroczystości odbył się premierowy pokaz fragmentów wywiadów, znajdujących się w zbiorze CMJPII, w których wybitne osobistości świata polityki i kultury wspominają Jana Pawła II.

W skład księgozbioru Biblioteki CMJPII wchodzą rozmaite książki, dokumenty papierowe i elektroniczne poświęcone polskiemu Papieżowi (antykwaryczne i unikatowe książki polskojęzyczne, wydawane od 1978 roku, zagraniczne pozycje w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i innych z całego świata, kilkadziesiąt płyt CD oraz kaset VHS z papieskimi nagraniami) - kolekcja liczy w sumie ponad 2,5 tysiąca woluminów.

Dzisiejszej inauguracji towarzyszyła nie tylko prezentacja biblioteki i planów Centrum na 2008 rok, ale także filmowy pokaz fragmentów wywiadów z Szewachem Weisem, Marią Okońską, abp. Kazimierzem Nyczem oraz Krzysztofem Kolbergerem, wspominającymi swoje spotkania z Janem Pawłem II. Wywiady są częścią projektu polegającego na zebraniu świadectw sławnych ludzi, którzy opowiadają o swoich przeżyciach związanych z polskim Papieżem.

Dostęp do Biblioteki Centrum Myśli Jana Pawła II możliwy jest także przez Internet.

Źródło: www.Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070926162449158