Abp Marini odchodzi, ks. Marini przychodzi

pon, 1 paź 2007, 17:45:07

Autor: Mateusz Markiewicz

Benedykt XVI nominował Abpa Piero Mariniego, Arcybiskupa Tytularnego Martirano, Przewodniczącym Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych. Dotychczas Abp Marini był Mistrzem Papieskich Ceremonii Liturgicznych. Na tym stanowisku zastąpi go ks. kan. Guido Marini. Dotychczas Przewodniczącym Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych był Ks. Jozef Kard. Tomko.


Kard. Tomko.

Ks. Guido Marini urodził się w Genui, 31 stycznia 1965r. Święcenia prezbiteratu otrzymał 4 lutego 1989r. Dotychczas pełnił różne funkcje w Archidiecezji Genui.

O odejściu Abpa Mariniego spekulowano już od chwili wyboru Kard. Ratzingera na papieża. Znana była niechęć obecnego papieża do eksperymentów liturgicznych i inkulturacji, które stosował w liturgii papieskiej Abp Marini.

Nominacja tego ostatniego na stanowisko Przewodniczącego Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych wcale nie oznacza, że na najbliższym konsystorzu Abp Marini na pewno dostanie biret, choć nie wolno tego wykluczać. Należy pamiętać, że Kard. Tomko już w chwili nominacji na stanowisko Przewodniczącego owego Komitetu był purpuratem. Biret kardynalski otrzymał bowiem jako Pro-Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071001174508572