PiS agituje w kościele w Barczewie

śro, 3 paź 2007, 11:17:30

Autor: Jerzy Piątek

Premier Jarosław Kaczyński odwiedził zabytkowy kościół św. Anny w Barczewie, który został poddany renowacji ze środków resortu kultury. W świątyni, w której szef rządu spotkał się z barczewskimi parafianami, wisiała polska flaga z logo Prawa i Sprawiedliwości – pisze olsztyński dodatek do „Gazety Wyborczej”.

Poseł PiS ziemi olsztyńskiej Tadeusz Plawgo powiedział, że flaga z logiem partii Kaczyńskiego została powieszona przez nadgorliwego kościelnego. Flaga została zdjęta po uwagach dziennikarzy, że jest to wykorzystanie miejsca kultu do celów propagandowych przed zbliżającymi się wyborami.

W kościele św. Anny jeden z wiernych dwukrotnie zadał premierowi pytanie, dlaczego wykorzystuje miejsce kultu do uprawiania kampanii wyborczej PiS-u. Jarosław Kaczyński nei zareagował na pytanie, młody mężczyzna natomiast został uciszony przez ludzi zebranych w kościele św. Anny. Oficjalnie PiS tłumaczy, że odwiedziny szefa rządu w barczewskim kościele to gospodarska wizyta – premier chciał zobaczyć kościół remontowany z pieniędzy ministerstwa kultury.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071003111730488