Dyskusja o nauczaniu religii w międzynarodowym gronie

wto, 9 paź 2007, 14:04:40

Autor: Jerzy Piątek

10 i 11 października w Toruniu odbędzie się polsko-niemieckie kolokwium pedagogiczno-religijne „Zapoznane wymiary edukacji” organizowane wspólnie przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytet Carla Ossietzky’ego w Oldenburgu.

Program pierwszego dnia konferencji obejmuje dyskusję w gronie pedagogów, nauczycieli i pedagogów religii „Koncepcja i założenia współczesnej szkolnej lekcji religii w Polsce i w Niemczech. W aspekcie katolickiej i ewangelickiej pedagogiki religii”. Panel dyskusyjny odbędzie się w Gimnazjum i Liceum Akademickim.

Drugiego dnia kolokwium przeniesie się do nowej siedziby Wydziału Teologicznego UMK przy ulicy Gagarina. Podczas sympozjum zatytułowanego „Problem edukacji religijnej w Niemczech i w Polsce” polscy i niemieccy uczeni poruszać będą m.in. temat nauczania religii w czasach zrywania związków z tradycją, tożsamości pedagogiki religii z polskiej perspektywy, edukacji religijnej w procesie kształtowania społeczeństwa obywatelskiego.

Na otwarcie sympozjum (11 października) prof. Franciszek Pepłowski wygłosi wykład okolicznościowy z okazji 200 rocznicy wydania przez Samuela Lindego „Słownika języka polskiego”.

Źródło: www.Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071009140440756