Abp S. Gądecki w poznańskiej cerkwi

pon, 22 paź 2007, 23:55:52

Autor: Maria Czerw

Z okazji pierwszej wizyty katolickiego metropolity w poznańskiej cerkwi miało miejsce uroczyste nabożeństwo, które poprowadził ordynariusz prawosławnej diecezji łódzko-poznańskiej, arcybiskup Szymon. - Jest również jakieś dobro w różnicy Kościołów, obrządków i wyznań, dlatego że każdy człowiek i każde wyznanie od innej strony patrzy na prawdę Bożą, widzi jakiś kawałek, ale nie jest w stanie ogarnąć całości – zwrócił się do prawosławnych katolicki abp. Poznania.

"Pan Bóg chciał zapewne przez to powiedzieć, że jesteśmy zdani na siebie, jeden Kościół na drugi Kościół, jedno wyznanie na drugie wyznanie. Wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem. Ta druga strona pokazuje człowiekowi jego słabe strony, żeby z innym człowiekiem mógł wspólnie sobie pomóc" - dodał metropolita poznański.

Abp Szymon odprawił uroczystą liturgię w cerkwi św. Mikołaja w koncelebrze ze swoim biskupem pomocniczym - Paisjuszem, który wizytuje poszczególne parafie. W nabożeństwie wziął udział proboszcz miejscowej parafii ewangelickiej i prezes Poznańskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej, pastor Jan Jerzy Ostryk.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071022235553949