Chrześcijanie doskonalsi, żydzi wybrani

czw, 25 paź 2007, 03:33:35

Autor: Teodor Lacher

Dawid Horovitz pisze na swoim blogu o powracającym w kontrowersyjnej książce A. Coulter wątku wyższości chrześcijaństwa nad judaizmem. Otrzymałem ostatnio – pisze Horovitz - zadziwiająco dużą ilość emaili od znajomych, którzy zadają zasadniczo jedno pytanie: „Co masz zamiar zrobić jeśli chodzi o panią Coulter?” Ma to związek z jej ostatnią wypowiedzą, w której wyraża ona nadzieję na udoskonalenie Żydów. W komentarzach pod tekstem Horowitza można przeczytać: konfrontujemy się z prawdziwym obliczem chrześcijaństwa, bez poprawności politycznej, która zazwyczaj towarzyszy oficjalnym relacjom żydowsko-chrześcijańskim.


Moja odpowiedź brzmi następująco – kontynuuje Horowitz -: czego innego miałby pragnąć Chrześcijanin? Takie jest właśnie przesłanie Nowego Testamentu: Jezus przyszedł, aby wypełnić, skończyć i udoskonalić Prawo. Jeśli jesteś Chrześcijaninem to właśnie to uznajesz za prawdę. Jeśli paląc na stosach Żydów, którzy nie chcą się udoskonalić, nie zgadzasz się z tym założeniem, dlaczego jakiś Żyd miałby mieć z tym problem?

Dlaczego niektórzy Żydzi sądzą, że tak naprawdę Chrześcijanie nie powinni wierzyć w to, w co oni [Żydzi] wierzą, podczas gdy tak naprawdę w porządku jest dla nich to, że wierzą, iż są Narodem Wybranym? Nie rozumiem tego. Co stało się z pluralizmem i ideami? Co zrobię w sprawie pani Coulter? Skończę czytać jej upajającą książkę pt. “Gdyby Demokraci mieli trochę rozumu, byli by Republikanami”, która przypadkiem okazuje się być panteonem sławy (ang. a hall of fame) w jej tak zwanych „szczytowych” momentach, które doprowadzają lewicowców do szaleństwa.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071025033336511