Dlaczego socjalizm jest sprzeczny z katolicyzmem? - spotkanie

pon, 5 lis 2007, 16:11:08

Autor: Kacper Światłowski

Oddział Krakowski UPR zaprasza na odczyt otwarty poświęcony tematowi "Dlaczego socjalizm jest sprzeczny z katolicyzmem?", który wygłosi ks. Rafał Trytek.

Ks. Trytek jest byłym członkiem Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, obecnie zaś - jedynym w Polsce kapłanem sedewakantystą. Publikuje w prasie prawicowej. Należał do redaktorów miesięcznika "Zawsze Wierni". Jego artykuły ukazują się na łamach pisma "Opcja na Prawo" oraz "Rojalista - Pro Patria" (organu Organizacji Monarchistów Polskich).

Spotkanie rozpocznie się we wtorek 6 listopada o godzinie 18.30, w piwnicach lokalu "Still" przy ul. Gołębiej 8 w Krakowie (zejście na dół - zarezerwowane na spotkanie pomieszczenie z podestem).

Po przerwie spowodowanej wakacjami i okresem wyborów krakowski UPR wznawia organizowanie cyklicznych prelekcji i wykładów (tematyka bardzo szeroka - od ekonomii przez politykę aż do spraw światopoglądowych).

Materiałem pomocniczym przed prelekcją ks. Trytka może okazać się artykuł prelegenta pt. "Czy socjalizm może być chrześcijański? O niemoralności socjalizmu w świetle prawa naturalnego i Bożego". (http://www.opcja.pop.pl/numer70/70try.html).

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2007110516110919