Rozwiązanie siłowe

czw, 15 lis 2007, 01:21:17

Autor: Maria Czerw

Jak długo społeczeństwu chilijskiemu starczy sił, aby oprzeć się wdrażaniu aborcji na siłę? – zapytują publicyści z „Muévete Chile”. Zaostrza się konflikt wokół prawa do odmowy sprzedaży pigułek wczesnoporonnych. Aptekarzy poparł Benedykt XVI: katolicy mają prawo do wyborów zgodnych ze swoim sumieniem.

Chilijskie fabryki farmaceutyczne nie chcą produkować środków wczesnoporonnych, więc politycy sprowadzili je z Kolumbii. 25 tys. zabójczych tabletek leży w magazynach, lecz trzy największe sieci apteczne nie chcą ich do swoich punktów sprzedaży, więc rządzący zapowiedzieli drakońskie kary finansowe.

Po tych ostatnich groźbach chilijska organizacja „Muévete Chile” zaapelowała do społeczeństwa o wsparcie broniących się przed przymusem farmaceutów. „Jeżeli apteki zostaną zmuszone do sprzedaży tych środków, będzie to nie tylko atak na życie, ale również na wolność” – czytamy w oświadczeniu „Muévete Chile”.

Rządzący politycy są bardzo zdeterminowani. Zapowiedzieli, że jeżeli kary finansowe nie pomogą, to zamkną apteki, które będą trwały w uporze.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2007111501211834