Powstanie międzynarodowa katolicka grupa nacisku

nie, 25 lis 2007, 15:06:23

Autor: Marcin Stanowiec

W dniach 30 listopada - 2 grudnia odbędzie się w Rzymie "forum organizacji pozarządowych o inspiracji katolickiej" - poinformowała włoska agencja Ansa. Zwołał je watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone. Stolica Apostolska zamierza złączyć wysiłki organizacji katolickich w celu stworzenia międzynarodowej grupy nacisku w sprawach obrony praw i godności osoby ludzkiej, tak jak je pojmuje Kościół katolicki.

Oprócz przedstawicieli ponad stu organizacji, które - według Ansy - "mają dużą zdolność do lobbingu", w spotkaniu wezmą udział sekretarz ds. relacji z państwami w watykańskim Sekretariacie Stanu abp Dominique Mamberti i stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ abp Celestino Migliore.

Podczas konferencji "Stolica Apostolska - głos praw ludzkich w organizacjach międzynarodowych", jaka odbyła się 21 listopada w Rzymie, podsekretarz ds. relacji z państwami ks. prałat Pietro Parolin oświadczył, że dzięki istnieniu Stolicy Apostolskiej Kościół katolicki "jest jedyną instytucją religijną, która może nawiązywać stosunki dyplomatyczne i zajmować się prawem międzynarodowym".

Wskazał przy tym na wielką wagę, jaką Kościół przywiązuje do ochrony życia i rodziny, walki z relatywizmem moralnym traktowanym jako fundament demokracji, obrony wolności religijnej, wspierania pokoju, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071125150624515