XXV Dni Praw Człowieka : "Religia a prawa człowieka"

sob, 1 gru 2007, 21:52:27

Autor: polanowski

XXV Dni Praw Człowieka pod tytułem: "Religia a prawa człowieka" odbędą się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w dniach 3 i 4 grudnia 2007 roku.

Katedra Socjologii Prawa i Praw Człowieka Instytutu Socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Fundacja „Gozdawa” zapraszają na XXV Dni Praw Człowieka pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich dr. Janusza Kochanowskiego.

Uczestnikom sympozjum przyświeca cytat z Deklaracji Niepodległości: Uważamy za zrozumiałe same przez się te prawdy, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równi, że zostali wyposażeni przez Stwórcę w pewne niezbywalne prawa, między którymi są: życie, wolność i dążenie do szczęścia. Dni społeczne otworzy, w Collegium Jana Pawła II , ks. prof. Mirosław Kalinowski, Prorektor KUL . Wśród prelegentów są prof. Krzysztof Motyka (religia w prawach człowieka), ks . prof. Janusz Lemański (Prawa człowieka w Starym Testamencie).

Naukowcy poruszą też temat praw człowieka w innych religiach: ks. prof. Ryszard Rubinkiewicz będzie mówił om judaizmie a, imam dr Nidal Abu Tabaq z Centrum Islamu w Lublinie o Prawach człowieka w Koranie. O wolności religijnej w prawie japońskim usłyszymy od ks. prof. Antoniego Kościa z KUL. W ramach każdej sesji przewidziana dyskusja, w której udział zapowiedzieli: prof. Lech Antonowicz, UMCS, dr Jolanta Arcimowicz, UW, dr Jolanta Bucińska, AP, Siedlce, ks. prof. Antoni Dębiński, KUL oraz o. prof. Jan Mazur.

O dokładnym przebiegu sesji informuje poniższy link: http://japolan.googlepages.com/komunikaty i w plikach: http://japolan.googlepages.com/XXVDni-Plakat.pdf

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071201215227411