Abp Kazimierz Nycz: Chrześcijaństwo pomoże wam w rozwiązywaniu spraw

pon, 3 gru 2007, 13:03:00

Autor: Maria Czerw

Kościół może wydawać się niepotrzebny, niewygodny, gdy przypomina o prawdzie na temat życia, rodziny, małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, o prawie rodziny do wychowania dzieci z pomocą szkoły, a nie odwrotnie – ubolewał abp Nycz zwracając się do przedstawicieli samorządów.

Arcybiskup przypomniał swój list do diecezjan na Adwent, w którym podkreśla potrzebę współczesnych Mojżeszów, którzy ostrzegaliby przed relatywizmem. - Świat jest godny nadziei, która daje sens ludzkiemu życiu. Chrześcijaństwo może wam pomóc w rozwiązywaniu spraw - powiedział abp Kazimierz Nycz do samorządowców w pierwszym dniu ich rekolekcji w warszawskim kościele św. Marcina.

W Mszy św. uczestniczyła m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz – informuje KAI. Metropolita warszawski przypomniał, że Adwent to czas oczekiwania na narodziny Chrystusa. Ubolewał, że drapieżna reklama odbiera nam Adwent, a bez tego przygotowania nie można spotkać się z Jezusem. Arcybiskup mówił też o encyklice o nadziei, którą Benedykt XVI opublikował tuż przed Adwentem. Źródłem nadziei człowieka jest Jezus Chrystus. Z początkiem Adwentu kończy się też rok liturgiczny, który upływał pod hasłem "Przypatrzcie się bracia powołaniu swemu".

- Można to odnieść także do waszej pracy w samorządzie, do której zostaliście powołani - powiedział abp Nycz. W nowym roku liturgicznym towarzyszyć nam będzie hasło "Bądźcie uczniami Chrystusa". Zdaniem metropolity warszawskiego, po 50 latach oczekiwania na wolny samorząd, jesteśmy teraz w czasie między jednym a drugim adwentem. - Za nami oczekiwanie na wolność, a przed nami roztropna troska o dobro wspólne - powiedział. - Ileż jeszcze trzeba zrobić, by przywrócić ludziom nadzieję! - dodał. Apelował, by samorządowcy nie ulegali naciskom wyborców i nie troszczyli się jedynie o materialne sprawy, jak naprawa dróg, lecz także mieli na uwadze, że człowiek ma potrzeby kulturalne, edukacyjne, religijne.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071203130303784