Będę pierwszym biskupem w Wisconsin, który odprawi tradycyjną Mszę łacińską

śro, 19 gru 2007, 16:25:11

Autor: Teodor Lacher

Biskup Robert Charles Morlino z diecezji Madison w stanie Wisconsin ujawnił w wywiadzie dla pisma The Wisconsin State Journal, że papież Benedykt XVI wysłał do biskupów amerykańskich list z wezwaniem do zastosowania się do ogłoszonego motu proprio Summorum Pontificum zezwalającego na odprawianie tradycyjnej Mszy św.

W wywiadzie udzielonym 2 listopada i przedrukowanym przez Christifidelis - pismo wydawane przez Fundację św. Józefa - biskup Madison mówi: "Myślę, że mógłbym przedstawić to następująco: Papież Benedykt właśnie napisał do nas, biskupów, list, nie tak dawno go napisał, o umożliwieniu [odprawiania] tradycyjnej łacińskiej Mszy. Powiedział On: 'Wiem, że niektórzy z Was niepokoiliście się każdego roku [na myśl] czy zezwolić na [Mszę]' - a ja byłem jednym z tych biskupów.

Byłem jedynym biskupem w Wisconsin, który nie zezwolił na tradycyjną Mszę łacińską, z powodu, który uważałem za słuszny. Ale Papież napisał i powiedział: 'Chcę zwolnić Was z odpowiedzialności, z tych wszystkich roztropnych rozważań, zatem ja sam podejmuję tę decyzję'. Widział On to jako posługę, zatem przyjmuję to również jako posługę. Byłem jedynym biskupem w Wisconsin, który nie zezwolił na tradycyjną Mszę łacińską, ale teraz, w duchu posłuszeństwa, będę pierwszym biskupem w Wisconsin, który odprawi tradycyjną Mszę łacińską."

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071219162511750