Blair konwertował na katolicyzm

sob, 22 gru 2007, 20:18:27

Autor: Jacek Lehr

Tony Blair katolikiem – poinformowało Radio Watykańskie. „Przejście Tony’ego Blaira na katolicyzm to dobra wiadomość” – stwierdził w wypowiedzi dla agencji AFP watykański rzecznik prasowy. Katoliczką jest żona Blaira, Cherie. Również czworo ich dzieci przyjęło chrzest w Kościele katolickim.

Ceremonia konwersji odbyła się 21 grudnia w prywatnej kaplicy arcybiskupa Westminsteru w Londynie, a Tony Blair przyjął Komunię św. z rąk kard. Cormaca Murphy O’Connora. Hierarcha powiedział podczas liturgii, że jego modlitwy są w tej szczęśliwej chwili z Tonym Blairem, jego żoną i całą rodziną.

Katolicy cieszą się, że mogą do swego grona przyjąć osobę, która przebyła poważną drogę duchową - stwierdził ks. Federico Lombardi. Zaznaczył, że osobista decyzja byłego brytyjskiego premiera zasługuje na głęboki szacunek.

Były premier Wielkiej Brytanii wzbudził kontrowersje wśród angielskiej hierarchii katolickiej nie wnosząc sprzeciwu wobec wątpliwych etycznie ustaw parlamentarnych i dając bezwarunkowe poparcie dla amerykańskiej agresji na Irak. Sam premier publicznie przyznał, że wiara kształtuje jego życie.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2007122220182770