Benedykt XVI odprawił pasterkę

wto, 25 gru 2007, 02:58:33

Autor: Teodor Lacher

W bazylice świętego Piotra papież Benedykt XVI odprawił pasterkę, w której uczestniczyło kilka tysięcy osób. Obecni byli kardynałowie i biskupi z Kurii Rzymskiej, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, duchowieństwa z Wiecznego Miasta oraz wierni.

Papież w homilii o północy powiedział, że Po cichu rośnie nowy świat  wierny Bogu. - Nie było dla nich miejsca w gospodzie. Te słowa ciągle dotykają naszego serca. Bóg nie pozwala się zamknąć na zewnątrz, znajduje miejsce, choćby w stajni. Znajdują się ludzie, którzy go przyjmują.

 

- Na nowo i w odmienny sposób bierze majestat królewski domu Dawida – mówił Bendykt. Nowym tronem Dawida jest krzyż, który odpowiada nowemu początkowi w stajence.

 

Ten nowy pałac to wspólnota tych, którzy pozwalają się przyciągnąć miłości Chrystusa. Wychodząc od tego początku Jezus buduje nową wspólnotę.

 

Wiele osób zgromadziło się o północy przed niezwykłą w tym roku szopką, zbudowaną na placu przed bazyliką. Różni się ona od wszystkich, budowanych tam od 1982 roku. Przedstawia między innymi dom świętego Józefa w Nazarecie.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071225025833996