Wigilia we Francji pod znakiem powrotu do Kościoła

sob, 29 gru 2007, 12:47:33

Autor: Maria Czerw

Minister spraw wewnętrznych Michele Alliot-Marie przesłała na ręce przewodniczącego Konferencji Episkopatu Francji ks. kard. André Vingt-Trois "gorące i serdeczne życzenia bożonarodzeniowe", zapraszając go jednocześnie do wspólnego spotkania na początku roku 2008. To spora zmiana na linii episkopat – Pałac Elizejski.

W komunikacie przeznaczonym dla Francuskiej Agencji Prasowej minister stwierdziła, że "o ile Boże Narodzenie często kojarzy się z zewnętrznymi oznakami świętowania, to nie mogą one przesłaniać niezbędnego wymiaru duchowego, jakie niesie religia katolicka". "Zdaję sobie też sprawę, jak ważną rolę spełnia świętowanie Bożego Narodzenia w dialogu i braterskich więzach w gronie rodzinnym, które jak nigdy dotąd są niezbędne dla francuskiego społeczeństwa" - podkreśliła minister.

Michele Alliot-Marie jednoznacznie zadeklarowała, że "Kościół katolicki zawsze wiedział, jak połączyć ze sobą ideał solidarności i współczucia w interesie najbardziej ubogich i pokrzywdzonych oraz jak czynić to w imię najbardziej absolutnej i autentycznej idei braterstwa". Minister gratulowała sobie rozpoczęcia z Kościołem nowego "prostolijnego i ciepłego dialogu zaufania", który jej zdaniem jest "namacalnym znakiem nowej ery", jaka otwiera się w tych relacjach. Powiedziała też, że "jest szczęśliwa z planowanego spotkania i rozmów na początku przyszłego roku z ks. kard. André Vingt-Trois".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20071229124733928