Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Nagość

Pytania i odpowiedzi

Szczęść Boże! Nurtuje mnie pytanie - czy nagość jest grzechem? Nie mówię tu o czymś takim jak chodzenie nago po zatłoczonym mieście, ale np. czy będąc sam w domu i chodząc nago grzeszę? Czy śpiąc nago grzeszę? I w końcu czy będąc sam na świeżym powietrzu nago grzeszę?Bardzo proszę o odpowiedź na to pytanie, bo chciałbym wiedzieć, gdyż jestem po spowiedzi i nie chciałbym (być może w jakimś stopniu nieświadomie, ale jednak) grzeszyć.

Pozdrawiam
Gość serwisu

Jeśli nikogo Pan nie gorszy ani nie zawstydza, łącznie z sobą to wszystko w porządku. Gorszyć, to znaczy wieść na pokuszenie, np. podniecać innych. W odniesieniu do siebie zgorszeniem może być autoerotyka - niech Pan o tym nie zapomina. W chrześcijańskiej ascezie, która jest ważną częścią chrześcijańskiego życia podkreśla się takie zrównoważone podejście do ciała. Chodzi o to, by je nie zaniedbywać, ale też nie być nim zanadto zafascynowanym, ot taki złoty środek.

"Lub zawstydzać" - mam na myśli taki naturalny mechanizm ostrzegawczy naszej psychofizyki. Rumieniec na szyi kobiety, drżący głos, spocone ręce mogą poprzedzać uwikłanie się w sytuacje, których potem byśmy żałowali. Dzisiejsze kobiety i mężczyźni nie uwzględniają wstydu we wzajemnych relacjach, a to duży błąd. Cierpią na tym obie strony.

Gdy Pan uwzględni nakreślone okoliczności, to sam Pan dojdzie do swoich intencji: czy chodzi Panu o należną wygodę i swobodę?

Pozdrawiam serdecznie,

Maria Czerw


Opcje Artykułu

Nagość | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Nagość
petryk1939 nie, 6 sty 2008, 09:42:32

AD VOCEM

Nagosc  tylko tu  w Polsce jest po purytansku traktowana. Niestety ale to prawie ciemnogrod. Wiekszosc panstw zachodnich nie ma tego problemu. Gdyby  nie sztuka i malarstwo  i prosektorium to dopiero byloby sredniowiecze.Ale moje wypowiedzi sa takie bo czytajac wypowiedzi naszych publicystów z dzienników  zblizonych do katolickich  jest to zgorszenie. Nie nagosc jest zgorszeniem ale klamliwe wypowiedzi redaktrorow których erudycja  sprawie ze maja posade za to co pisza  bo inaczej  byliby bezrobotnymi.Nawet Talmud ma inne podejscie  do sfery intymnej. Oczywiscie  inne podejscie maja wyznawcy ortodoksyjni,ale ich stanowisko nalezy łączyc z tym co na zewnatrz musza obnosic. Niewiem czy ten artykół nie jest prowokacja do  skomentowania  ale i wywolania burzy nastrojow,ale jesli ktos  w domowym zaciszu stwarza sobie takie problemy to jest prosta kwalifikacja. Nalezy udac sie do profesjonalisty albo isc z miejsca do spowiedzi  i powiedzic ze grzeszy sie takimi myslami.To nie jest zaden grzech to jest sposób bycia  w swoim domu jesli jest wystarczajaco cieplo w domu.,bo mozna sie odwodnic i dopiero bedzie klopot.

Z wyrazami sympatii dla czytelnikow

petryk1939

 

 

---
ryskpetrycki

 
Nagość
corka pon, 14 sty 2008, 15:51:27

Alez i w Kosciele o nagosc....bylo trudno!

Rokokowe-barokowe Aniolki, ich nagosc oraz nagosc piersi Matki Bozej-byla poddana przeciez ostrej krytyce.

Czy wtedy to powstalo pojecie malarstwa sakralnego?.

To wszystko jest ciemnogrod,slusznie-ale najgorsza dla mnie jest ta teoria i praktyka.Katolicy twierdza ze ich teorie sa tak z tym celibatem etc. najblizsze doskonalosci!!!!! ze az trudne do zastosowania w zwiazku z tym....tyle grzesznego swiata w praktyce.

Ale to juz z innej beczki.

A sztuki nie wyobrazam sobie bez nagosci czlowieka-ktorego to stworzyl przeciez Bog-to Bog jest Najwiekszy we wszystkim!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń