Steiner robi z Polaków idiotów

pon, 7 sty 2008, 01:34:47

Autor: Marcin Stanowiec

Ewa Sowińska, polska rzecznik praw dziecka, zajęła trzecie miejsce w rankingu na Idiotę Roku 2007 na blogu Emila Steinera, publicysty "The Washington Post". Doceniono ją za pamiętną kampanię przeciw propagującemu homoseksualizm teletubisiowi Tinky Winky - czytamy w "Dzienniku".

Sowińska w wywiadzie dla "Wprost" zapowiedziała, że poprosi psychologów ze swojego biura, by obejrzeli bajkę "Teletubisie" i ocenili, czy może być ona pokazywana w TVP. Jej wątpliwości wzbudziło to, że jeden z kolorowych stworków z brytyjskiej bajki - Tinky Winky - nosi damską torebkę.

Dziennikarz komentując "zaszczytny" brązowy medal dla jedynego nie-Amerykanina w rankingu, przypomina, że po międzynarodowej awanturze, jaka wybuchła w związku z kontrowersyjną postacią z programu dla dzieci, Sowińska wycofała się ze swojej krucjaty. Ale - jak pisze - jej uhonorowanie będzie "wiecznym świadectwem tego wybitnego momentu polskiej historii".

Redaktorzy Dziennika też są przekonani, że można z nas robić idiotów, bo Polak nie umie sięgnąć po literaturę przedmiotu.

Dzieci w wieku dwóch lat dobierają sobie zabawki zgodne z zainteresowaniami swojej płci - wyjaśniają psychologowie.

Sandra Lipsitz Bem (Męskość Kobiecość, Gdańsk 2000) pisze: Dzieci stosują bardzo ścisłe reguły, chcąc rozróżnić rodzaj danej osoby. W wieku okołu dwudziestu - dwudzisteuczterch miesięcy stosują o wiele więcej rygorystycznych reguł związanych z rodzajem w stosunku do rówieśników płci męskiej niż żeńskiej.

Z kogo więc Steiner robi idiotę?

Marcin Stanowiec


Jaki świat śmieje się z Sowińskiej?


Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20080107013447616