Picie alkoholu

nie, 13 sty 2008, 13:20:01

Autor: Doris17

Mam pytanie: od kiedy można pić alkohol? Od 18 roku życia czy od dokładnej daty urodzin? Ja akurat jestem z listopada i przede mną cały rok 18-stek moich znajomych. Nie chcialabym popełniac grzechu, ale z drugiej strony może mi być trudno nadal odmawiać picia. Jeżeli już bym wypiła a byłoby to zakazane to czy to byłby grzech ciężki czy lekki? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Biblia nie zakazuje picia alkoholu, tylko upijania się - nieumiarkowanego picia. Regulacje prawne na temat picia nieletnich są ci pewnie znane.

Chciałabym zaakcentować ten biblijny wymiar picia, bo będzie ci on z pewnością bliski. Wino ukazywane jest w Piśmie świętym tak w kontekstach pozytywnych - ludzkiej radości - jak negatywnych - ludzie pod wpływem trunku dokonywali złych rzeczy.

Zdiagnozuj się: jak się czujesz po wypiciu kilku lampek wina? Jak reaguje twój organizm, jak się zachowujesz, gdzie jest twoja granica tolerancji i świadomości po wypiciu alkoholu?

Jesli już znasz odpowiedzi na te pytania, to dobrze jest postawić sobie samej granice: dla jednych jest to jeden kieliszek dla innych kilka. Poznaj więc siebie.

Maria Czerw

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2008011313200153