Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Odchudzające myślenie, czyli wiara czyni cuda

Ellen Langer, psycholog z Uniwersytetu Harvarda, postanowiła zbadać relacje, jakie zachodzą pomiędzy naszym umysłem, a naszym ciałem. Chciała sprawdzić czy to, w jaki sposób człowiek postrzega swoją aktywność fizyczną wpływa na to, jak jego ciało wygląda. Langer, autorka wielu ważnych i prowokacyjnych studiów, przyjrzała się pokojówkom.
Jak wiadomo, praca pokojówki jest pracą fizyczną, a kobiety, które ją wykonują, przez cały czas muszą być bardzo aktywne.
Okazało się jednak, że aż 67% pokojówek twierdzi, że nie wykonuje zbyt wielu ćwiczeń fizycznych. Ponad 33% powiedziało, że w ogóle nie ćwiczą. To dziwne stwierdzenie, biorąc pod uwagę fakt, że są fizycznie aktywne przez cały dzień - mówi Langer.
Jeszcze bardziej zadziwiające rezultaty przyniosły szczegółowe badania.

Okazało się, że, mimo iż aktywność fizyczna pokojówek znacznie przekracza zalecenia lekarza krajowego, to ciała kobiet nie odnoszą z tego tytułu żadnych korzyści. Langer wraz z zespołem zbadali ilość tkanki tłuszczowej, stosunek obwodu talii do bioder, ciśnienie krwi, wagę i wskaźnik masy ciała (BMI). Wszystkie te miary odpowiadały raczej postrzeganemu przez kobiety, a nie rzeczywistemu poziomowi aktywności fizycznej.

Langer postanowiła więc popracować nad zmianą postrzegania własnej aktywności fizycznej u pokojówek. Pani profesor podzieliła 84 kobiety na dwie grupy. Wraz z jedną z nich uważnie przeanalizowano wszystkie czynności wykonywane przez nie w pracy i wyjaśniono kobietom, ile kalorii spalają podczas każdej z nich. Tej grupie przekazano też informację, że poziom ich aktywności fizycznej jest nawet większy niż zalecany przez lekarza krajowego. Drugiej z grup nie powiedziano nic.

Po miesiącu ponownie przeprowadzono badania wszystkich kobiet. W tej grupie, której powiedziano o zaletach pracy pokojówki, zauważono 10-procentowy spadek ciśnienia krwi, spadek wagi oraz poprawienie się stosunku obwodu talii do bioder. Pani profesor uważa, że zmiana, która zaszła w ich ciałach była wynikiem samej tylko zmiany postrzegania swojej aktywności fizycznej.

Jej zdaniem zadziałał tutaj efekt placebo. Gdy kobiety uwierzyły, że są fizycznie aktywne, ich ciało zareagowało.
 
Badania naukowców potwierdzają i odkrywają prawa objawione już w Biblii. Obok praw świata fizycznego mamy szereg praw duchowych. Opisane badania dotyczyły praw wiary i wyznawania. Znajdziemy je w następujących ustępach Pisma Świętego: Ks. Liczb 13:30: Widzieliśmy też tam olbrzymów, synów Anaka, z rodu olbrzymów, i wydawaliśmy się sobie w porównaniu z nimi jak szarańcza, i takimi też byliśmy w ich oczach.

Ew. Mateusza 21:21. A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, jeślibyście mieli wiarę i nie wątpili, nie tylko to, co się stało z drzewem figowym, uczynicie, ale gdybyście i tej górze rzekli: Wznieś się i rzuć do morza, stanie się tak.

Istnieją też teorie przeczące nauczaniu Biblii (np. hipotezy darwinizmu, wychowawcze metody pozbawione kar cielesnych, relatywizm, edukacje seksualne). Czasem politycy w swej pysze starają się narzucić je naszym rodzinom. Pozostaje nam wtedy walka o umysły nasze i naszych dzieci.Opcje Artykułu

Odchudzające myślenie, czyli wiara czyni cuda | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
corka pią, 18 sty 2008, 15:06:24

Ja tego Darwina od poczatku jakos nie lubilam! teraz wiem dlaczego hihihihihi

Interesujacy artykul.

Teraz wiemy, dowiedzielismy sie dlaczego tak panowie interesuja sie pokojowkami-wcale nie chodzi o ....tylko o....badania i przeprowadzanie ankiet wagowych ciala fizycznego.

A ten cytat z Biblii jest moim jedynym dowodem na to, ze nasza ludzkosc miala do wyboru: przynajmniej dwa rodzaje rozwoju : duchowy! i technologiczny...niestety...technologia zwyciezyla...jaka szkoda!

:)) Sliczny i ciekawy artykul, pozdrawiam.

---
"Wierze w Jednego Boga..."

 
Dezerter pią, 18 sty 2008, 22:26:13
Cytat o wierze przenoszącej góry  i badania potwierdzają, jakie możliwości w nas drzemią i to , że to duch kieruje ciałem a nie odwrotnie. Myśl poparta silną wolą i i emocja ma moc i może wiele. Już dawno odkryto, że gdy w hipnozie (doskonały stan relaksu bliski stanowi głębokiej medytacji) coś robimy, to reakcje naszego ciała s(odczyt aparatury pomiarowej) jest prawie identyczny jak gdybyśmy tą samą czynność wykonywali fizycznie/realnie (a nie w "myślach").

---
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń