E-learning dla księży

śro, 23 sty 2008, 14:49:53

Autor: Adrianna Buniewicz

W Archidiecezji Krakowskiej pod koniec lutego rusza pierwszy w Polsce internetowy kurs uczący księży, jak głosić dobre, ciekawe kazania. Mogą w nim uczestniczyć duchowni z całego kraju i zagranicy, którzy – jak wyjaśniają organizatorzy – „chcieliby wzbogacić swój warsztat kaznodziejski nie tylko o praktyczną analizę tekstów, ale także o najnowsze środki multimedialne”.


Uczestnicy kursu będą mieli możliwość sprawdzenia swoich prac pod względem merytorycznym, retorycznym, a także komunikacyjnym. Księża kończący kurs otrzymają dyplom opatrzony błogosławieństwem ks. kard. Stanisława Dziwisza, a najlepsze homilie będą publikowane w „Materiałach Homiletycznych” lub w Ekspresie homiletycznym.

Na kurs, choć nie jest on tani (kosztuje 800 złotych), zgłaszają się już pierwsi chętni. Organizatorzy z krakowskiej Kurii Metropolitalnej i Papieskiej Akademii Teologicznej przekonują, że tego rodzaju szkolenia są w dzisiejszych czasach koniecznością, na przykład dla lepszego wykorzystywania w głoszonych homiliach nowoczesnych technik audiowizualnych.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20080123144954717