Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Powrót PRODOKSU

Dobra wiadomość dla wszystkich osób zainteresowanych słowem pisanym – Prodoks, czyli PROmotor DObrej KSiążki powrócił. Prezes Roman Kluska, dotychczasowy właściciel firmy Prodoks sprzedał część jej aktywów najpopularniejszej księgarni religijnej Gloria24.pl. Dzięki temu w 2008 roku możliwa stała się reaktywacja nieobecnego przez pewien czas na polskim rynku księgarskim Prodoksu oraz rozpoczęcia prac nad wznowieniem wydawanego przez Prodoks katalogu.

Założona w 2001 roku firma Romana Kluski do niedawna była największym detalicznym sprzedawcą książek religijnych w Polsce, osiągając roczne przychody nawet na poziomie kilkunastu milionów złotych. Prodoks przede wszystkim sprzedawał książki poprzez wysyłkowy katalog książek oraz księgarnię internetową. Mimo wysokich przychodów, w zeszłym roku prezes Kluska podjął decyzję o likwidacji firmy. Prowadzone od jesieni ubiegłego roku rozmowy z firmą Gloria24.pl doprowadziły do porozumienia, na mocy którego od stycznia 2008 roku księgarnia internetowa Prodoks.pl zmieniła właściciela i dołączyła do grupy Gloria24.pl. Równocześnie Gloria24.pl uzyskała prawo do wydawania wysyłkowego katalogu książek pod marką Prodoks. Zarówno znany biznesmen jak i właściciele grupy Gloria24.pl doceniają wartość książek ukazujących się na rynku katolickim i zależy im, by dostęp do oferty religijnej był łatwy.

- Myślę, że jednym z powodów dla których pan Roman Kluska wybrał naszą ofertę było przekonanie, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani organizacyjnie i mentalnie do kontynuacji misji jaką w założeniach miał Prodoks, a która jest bliska również naszym założeniom. Chodzi o promowanie i umożliwienie nabycia jak najszerszej grupie Polaków wartościowych publikacji, dla których nie zawsze właściciele księgarni tradycyjnych znajdują miejsce na półkach. To nie były rozmowy tylko biznesowe... – mówi Andrzej Sobczyk, współwłaściciel Gloria24.pl.

Grupa Gloria24.pl uruchomiła już w sieci witrynę Prodoks. Dawni klienci Prodoksu znajdą propozycje dla siebie pod znanym adresem www.prodoks.pl, gdzie będą mogli dokonać ponownej rejestracji i potwierdzić chęć otrzymywania informacji o nowościach w Prodoksie. Jednocześnie trwają prace nad wznowieniem publikacji cieszącego się ogromnym zainteresowaniem katalogu wysyłkowego.

Prodoks.pl ma być sklepem ze znacznie mniejszą niż Gloria24.pl, starannie wyselekcjonowaną, liczbą tytułów. Prodoks.pl to sklep dla czytelnika, który niekoniecznie ma sprecyzowane plany zakupowe, ale nie chce też przedzierać się przez setki podstron. Umożliwimy mu bardzo przyjemne, proste zakupy i wybór z naszą rekomendacją. Jest to także sklep, gdzie nawet internauta, który na co dzień nie ma kontaktu z tego typu książką, może znaleźć coś interesującego dla siebie lub prezent dla swoich bliskich – mówi Mirosław Koza, menedżer handlowy grupy Gloria24.pl.Opcje Artykułu

Powrót PRODOKSU | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń