Abp Gocłowski o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. RE wezwie Polskę do legalizacji aborcji

nie, 23 mar 2008, 17:51:22

Autor: Marcin Stanowiec

Próbuję zrozumieć abp. Gocłowskiego. - Biskupi nie od dziś opowiadają się za odpowiednim zabezpieczeniem wartości chrześcijańskich w traktacie. Ale nie róbmy z tego awantur politycznych - powiedział abp Tadeusz Gocłowski, metropolita gdański, w Radiu ZET. Jak zatem zabezpieczyć, i to skutecznie – według zamierzeń biskupów - wartości chrześcijańskie politycznie (w traktacie) nie wdając się w politykę? Dziwnie myśli metropolita.

Całość wypowiedzi abp. Gocłowskiego:

Trzeba zabezpieczyć przede wszystkim tożsamość Europy wyrastającą z korzeni chrześcijańskich. Trzeba zabezpieczyć fundamentalne wartości małżeństwa i rodziny. Trzeba zabezpieczyć troskę o życie od poczęcia do naturalnej śmierci. To się znalazło już dawno w dokumencie kościoła w Polsce i od tego nigdy nie odstąpimy. I dlatego jeśli byłyby możliwości żeby to jeszcze bardziej wzmocnić, to trzeba. Ale nie róbmy z tych wartości chrześcijańskich warunku do tego żeby działać politycznie i warunki jakieś stawiać polityczne – powiedział arcybiskup Gocłowski.

I ku przestrodze entuzjastów traktatu: Rada Europy chce wezwać Polskę do legalizacji aborcji

Tygodnik "Wprost" ustalił, że Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy chce, by w krajach, w których aborcja jest zakazana, została ona dopuszczona.

Apel ten, zawarty w raporcie Zgromadzenia Parlamentarnego, skierowany jest między innymi do Polski, Irlandii i Malty, gdzie zabiegi przerywania ciąży są dopuszczone tylko w szczególnych wypadkach lub w ogóle.

Oprócz legalizacji aborcji raport zaleca prowadzenie edukacji seksualnej i bardziej prorodzinnej polityki oraz promowanie środków antykoncepcyjnych - pisze na swoich stronach internetowych "Wprost". Ma to doprowadzić do spadku liczby niechcianych ciąż.

Raport mówi też o niebezpieczeństwie turystyki aborcyjnej oraz o zmuszaniu ze względów kulturowych młodych dziewcząt - na przykład w Pakistanie - do małżeństwa. Jak dowiedział się "Wprost", głosowanie nad raportem ma się odbyć 16 kwietnia.

Za: Prawy.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20080324025123736