Frywolna Kożuchowska na mszy za papieża w Rzymie

czw, 3 kwi 2008, 13:22:53

Autor: Agnieszka

Znana aktorka Małgorzata Kożuchowska wzięła wczoraj udział we mszy świętej w intencji pamięci papieża Jana Pawła II w Rzymie. Odczytała wezwanie do modlitwy przeznaczone dla wiernych. Wystąpienie na takiej rangi kościelnej uroczystości jest nie lada wyróżnieniem dla katolika. Nie byłoby w tym jednak nic dziwnego, gdyby nie fakt ujawnionych przez internautów roznegliżowanych zdjęć aktorki we frywolnych pozach.


Zdjęcia są ogólnie dostępne na jej oficjalnej stronie internetowej aktorki. Wielu internatów piszących na forum prawicowego pisma "Fronda" było oburzonych faktem publikacji tego rodzaju zdjęć przez Kożuchowską na jej stronie. Zauważali, że wystąpienie w czasie mszy za papieża Jana Pawła II i takie zdjęcia nie mogą iść w parze i powodują spory dysonans. "Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek... można wystąpić w telewizji z Iwoną Schymallą i tak ładnie poopowiadać o swojej wierze, a potem poświecić gołym zadem dla innej grupy społecznej" – pisze Woj 77.

"Zdjęcie Kożuchowskiej nader wulgarne. To, że ona sama nie widzi sprzeczności w pozowaniu (i upowszechnianiu) takich niezbyt skłaniających do szacunku zdjęć przy jednoczesnym podkreślaniu swego katolicyzmu – to oczywiście jej problem i zjawisko coraz powszechniejsze. Zastanawia też coś innego: kto i dlaczego wybrał właśnie p. Kożuchowską do takiej funkcji podczas Mszy Św.?" – zwraca uwagę inny forumowicz.

Zdjęcia rzeczywiście nie są zdjęciami statecznej katoliczki. Trudno nawet przypuszczać, że osoba na tych zdjęciach mogłaby prowadzić katolicki program (Kożuchowska prowadzi "My Wy Oni" w TVP ), a co dopiero czytać modlitwy przy papieżu Benedykcie XVI! Jednak jak widać wszystko jest do pogodzenia. Choć nie wszyscy się z takim katolicyzmem zgadzają: "Jeśli Gosia K. chce pozować do fajnych zdjęć, gdzie można przyuważyć to i owo, niech pozuje, chętnie sobie na nią popatrzę z przyjemnością. Ale niech potem nie robi z siebie świątobliwej białogłowy z ustami w ciup, bo to jest śmieszno żałosne. Od poniedziałku do piątku pokazujemy swoje wdzięki, a od soboty do niedzieli golfik, spódniczka do kostek i wszystko jest ok? Takie postępowanie nazywa się hipokryzją" – m.in. takie opinie można przeczytać na forum w wątku poświęconym tej sprawie.

Smaku sprawie dodaje fakt, że Kożuchowska była upomniana w kwestii zdjęć przez ks. Majewskiego z red.katolickiej TVP już dawno temu. Jak mnie poinformował telefonicznie, widocznie nie przyjęła tego do swojej wiadomości.

Jednak rubaszne zdjęcia to nie wszystko: "Nie rozumiem zamieszania w kwestii zdjęcia. Mnie akurat się podoba. Drażni mnie zupełnie inna rzecz. Otóż, Pani Małgorzata żyje w tzw. wolnym związku, bez ślubu kościelnego. To chyba ważniejsze od jakiegoś zdjęcia. Zajmujecie się jakąś drugorzędną kwestią, a ważniejsza wam gdzieś umknęła. Żeby było jasne: dla mnie p. Małgorzata może żyć jak chce, ale odczuwam pewien dysonans" – donosi Insider.

I rzeczywiście "Super Express" co jakiś czas pisze o kulisach związku Kożuchowskiej i Bartka Wróblewskiego. To ostatnie wieści: "Przeprowadzka Małgorzaty Kożuchowskiej i Bartka Wróblewskiego do ich nowego domu opóźnia się. Chociaż klucze mają już od miesięcy, nagle uznali, że dom jest dla nich za mały. Przebudowa rozpoczęła się od wyburzenia jednej ze ścian i połączenia dwóch pomieszczeń, w wyniku czego powstał ponad 30-metrowy pokój gościnny, ale to nie wystarczyło Kożuchowskiej".

Cała sprawa jest więc na pewno dość bulwersująca dla sporej grupy katolików. Nuncjatura Apostolska w Polsce nie ma informacji o tym, kto rekomendował Kożuchowską na mszę w Rzymie. Ambasada Polska przy Watykanie milczy. Redakcja programów Katolickich w TVP, gdzie udziela się Kożuchowska, także nie ma na ten temat wiadomości. Pewnie pozostanie to słodką tajemnicą Małgorzaty Kożuchowskiej. Jak jej zdjęcia. Chyba, że jak pisze Woj77: "złośliwi internauci wypatrzą takie kwiatki i zaczną stawiać niewygodne pytania. A od tego są oni, od tego oni są!".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20080403132253804