W Chorwacji zapłacisz... modlitwą?

czw, 3 kwi 2008, 14:16:08

Autor: Gość serwisu

Na niespotykany pomysł przyciągania młodzieży do Kościoła, a w zasadzie na zatrzymaniu młodych przy parafii po Mszy, wpadli salezjanie w Zagrzebiu. Duszpasterze zauważyli, iż po Mszach św. młodzież udawała się do miejskich cukierni, więc przyszło im do głowy, by otworzyć kościelną kawiarnię. Nic by nie było w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że za ciastka, czy kawę można zapłacić modlitwą.

Kawiarnia powstała przy parafii Ducha Świętego w Zagrzebiu, gdzie za filiżankę kawy należy odmówić 3 razy 'Ojcze nasz', za cappuccino cztery 'Ojcze nasz', a napój gazowany kosztuje 5 'Zdrowaś Mario'.

Dobrze, że inicjatywa ta powstała przy parafii Ducha Świętego, gdyż tylko On wiedział będzie, czy rachunek za kawę i ciastko zostanie uregulowany.

Być może inni duchowni powinni brać przykład i wprowadzać takie inicjatywy na szeroką skalę. Jakże przyjemnie byłoby usłyszeć i zobaczyć, że znikają z Kościoła cenniki za posługi duszpasterskie. Niby wszędzie jest 'co łaska...', jednak ciągle połączona jest ona z '...ale nie mniej niż...'

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/200804031354085