Komentarz do Starego i Nowego Testamentu w 10 tomach

pią, 4 kwi 2008, 14:15:14

Autor: Gość serwisu

"Biblia dla każdego" - pod takim tytułem zaprezentowano, kilka dni temu w Warszawie, dziesięciotomowy, ilustrowany komentarz do Starego i Nowego Testamentu. Jak zaznaczył ks. prof. Waldemar Chrostowski - przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich - wydanie to ma charakter rodzinny i powinno być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

"Biblia dla każdego" to efekt dziesięcioletniej pracy zespołu biblistów, ekspertów historii i archeologii biblijnej, znawców sztuki i architektury sakralnej, a także krytyków literatury chrześcijańskiej.

Wydanie, poza tekstem Pisma Świętego z objaśnieniami i komentarzami, zawiera również starannie dobrane ilustracje przedstawiające biblijne postacie i epizody. Znajdziemy również mapy, szkice i wykresy, by wszystko razem pozwalało uchwycić sedno przekazu biblijnego.

Zdaniem księdza profesora - biblisty z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zaletą tej publikacji jest to, iż bazuje ona na tekście tzw. Biblii Tysiąclecia, wykorzystywanym w liturgii Kościoła katolickiego.

Jest to komentarz dostosowany do potrzeb przeciętnego wiernego, który "nie odzwierciedla ogólnej niewiedzy, tylko próbuje kształtować swoją wiedzę na temat Pisma Świętego" - powiedział ks. prof. Chrostowski.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20080404141514901