Indie: tysiące chrześcijan wracają do pogaństwa

pią, 2 maj 2008, 16:00:38

Autor: Andrea Frizzarin

Wielu Hindusów, którzy jakiś czas temu przyjęli chrzest, wraca do hiduizmu. Mówi się nawet o kilkudziesięciu tysiącach ludzi, którzy już przeszli bądź zamierzają się poddać rytualnej ceremonii „oczyszczenia” (shuddikaran). Informacje te zbiegają się z oskarżeniami hinduistycznych przywódców duchowych o stosowanie niegodnych metod w celu nawracania Hindusów na chrześcijaństwo.

Swami Narendra Maharadż, który przewodniczył jednej z ceremonii oczyszczenia (z udziałem 1800 osób) podkreślił, że w obliczu metod jakimi posługują się chrześcijańscy misjonarze konieczne jest wprowadzenie tzw. "prawa antykonwersyjnego", które zakaże jakiejkolwiek działalności mającej na celu zmianę religii. Prawo takie obowiązuje już w kilku indyjskich stanach.

Chrześcijanie w Indiach podkreślają, że chrzest jest aktem dobrowolnym i nikt nie zostaje zmuszany do konwersji. Katolicki biskup Percival Joseph Fernandez, podkreślił wręcz że chrzest narzucony siłą jest nieważny, dodając że mimo wielu próśb Kościoła nie przedstawiono żadnych dowodów dotyczących nawracania siłą.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20080502160038940