Katolicy i żydzi przeciwko małżeństwom homoseksualnym

czw, 22 maj 2008, 18:18:53

Autor: Teodor Lacher

Przedstawiciele społeczności żydowskiej w USA oraz tamtejszego Kościoła katolickiego skrytykowali próby legalizacji związków homoseksualnych. Sprawa przygotowania wspólnego dokumentu w obronie małżeństwa i rodziny stanowiła jedno z zagadnień poruszonych podczas spotkania komisji do spraw dialogu obydwu religii, które odbyło się 30 kwietnia w Nowym Jorku. Pełny tekst oświadczenia katolicko-żydowskiego ma zostać opublikowany w ciągu kilku najbliższych tygodni.


Głównym tematem poruszanym na tym forum był związek między wiarą a moralnością publiczną we współczesnym społeczeństwie amerykańskim. Przedstawiciele obydwu religii wskazali na znaczenie Dekalogu jako podstawy w podejściu do takich zagadnień, jak aborcja, eksperymenty na embrionach oraz związki homoseksualne. Ich zdaniem wiara w Boga odgrywa ogromną rolę nie tylko w dążeniu do dobra, lecz także publicznym uznaniu nadprzyrodzonego źródła autentycznych ludzkich wartości. Katolicy i żydzi chcą być wierni swej tradycji religijnej. Pragną zarazem poszukiwać wspólnego dziedzictwa, pozwalającego im wypowiadać się razem w sprawach publicznych.

Dialog między episkopatem USA a Unią Ortodoksyjnych Gmin Żydowskich Ameryki oraz Rady Rabinackiej Ameryki trwa od 1998 r. Przedstawiciele obydwu religii spotykają się dwa razy w roku.

www.nccbuscc.org

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20080522181853518