Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Z Kanady na Wawel ...

Na zaproszenie ks. kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego, gościła w Polsce delegacja Komitetu Organizacyjnego 49. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Kanadzie. Delegatami Prymasa Kanady ks. kard. Marc Ouellet - Gospodarza kongresu – byli: ks. bp Louis Dicaire i piszący te słowa. Celem wizyty w Polsce była promocja i przybliżenie tematyki kongresowej wiernym Kościoła w Polsce.
To jeszcze Sługa Boży Jan Paweł II pod koniec swego pontyfikatu naznaczył kanadyjskie miasto Quebec na miejsce kolejnego światowego kongresu eucharystycznego.

Księdzu kard. Marc Ouellet bardzo zależy na zachęceniu i zaproszeniu rodaków Jana Pawła II do wzięcia udziału w kongresie eucharystycznym, a przede wszystkim do duchowej więzi i modlitwy o dobre owoce tego światowego spotkania ku czci Najświętszej Eucharystii.

Delegacja Sekretariatu Generalnego Kongresu Eucharystycznego w drodze na Uroczystości Św. Stanisława w Krakowie nawiedziła Kalisz, Warszawę i Częstochowę.

W Kaliszu nawiedziliśmy Sanktuarium Św. Józefa, aby zamanifestować duchową łączność z największym sanktuarium na świecie ku czci Opiekuna Najświętszej Rodziny – Oratorium Św. Józefa w Montrealu.

Kolejnym etapem podróży była Warszawa, gdzie w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski delegacja spotkała się z ks. bp. Stanisławem Budzikiem, Sekretarzem Generalnym KEP i z ks. abp. Kazimierzem Nyczem, metropolitą warszawskim.

Przed Cudownym Obrazem Królowej Polski w Częstochowie delegaci modlili się w intencji 49. MKE i polecali Matce Kościoła wszystkich jego uczestników.

Dnia 11 maja w Krakowie, braliśmy czynny udział w uroczystościach ku czci Świętego Stanisława. Delegaci koncelebrowali w gronie licznych kardynałów, arcybiskupów i biskupów polskich uroczystą Mszę Świętą przy nowo zbudowanym ołtarzu polowym na Skałce nazwanym "Ołtarzem Trzech Tysiącleci". Ksiądz bp Louis Dicaire przewodniczył procesji z relikwiami Św. Stanisława ze Skałki na Wawel. Na zakończenie pobytu w Polsce spotkaliśmy się z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem i zapoznaliśmy go z stanem przygotowań do kongresu.

Ksiądz biskup Louis Dicaire był pod ogromnym wrażeniem religijności Polaków, ich liczebności na uroczystościach kościelnych oraz przepięknej oprawy sprawowanych liturgii. O jaskrawej różnicy w tym aspekcie między Kanadą a Polską, wielokrotnie już pisałem w poprzednich felietonach, a tym razem mogłem z dumą jako polski kapłan udowadniać na każdym etapie naszej podróży, jak jesteśmy jako naród mocno związani z Kościołem Chrystusowym. Potrzeba żarliwej modlitwy, by niwelowanie tej właśnie różnicy między Polską a Kanadą nie polegało na naszej laicyzacji, a na przebudzeniu i pobudzeniu religijności i wiary Kanadyjczyków. O to konieczne przebudzenie będą modlić się już za 3 tygodnie uczestnicy 49. MKE w Quebec.

o. Dariusz W. Andrzejewski CSSpOpcje Artykułu

Z Kanady na Wawel ... | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń