Czy min. Kopacz powinna być ekskomunikowana?

czw, 19 cze 2008, 18:14:33

Autor: Gość serwisu

Na forum Frondy pojawiła się inicjatywa pt. Ekskomunika Minister Kopacz - Wyślij pismo do biskupa. W USA politycy, którzy czynnie wspierają zabiegi aborcyjne proszeni są o nieprzystepowanie do komunii świętej. Zdarzyło się to kandydatowi na prezydenta Johnowi Kerry. Czy p. minister w rządzie Tuska powinna być ukarana, jako katoliczka, przez czynniki kościelne za wskazanie szpitala aborcyjnego w Gdańsku? Ciekawe, ilu proboszczów będzie pozwalało - albo przeszkadzało - w przeprowadzaniu akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o wszczęcie postępowania karno – kanonicznego? – pytali czytelnicy Frondy.


List do biskupa zaczyna się od zwyczajowego sformułowania: Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prawno-kanonicznego.

Na podstawie informacji podanych przez środki masowego przekazu – piszą forumowicze - można powziąć uzasadnione podejrzenie o zaciągnięciu przez panią Minister Zdrowia Ewę Kopacz ekskomuniki latae sententiae na podstawie kanonów 1398 oraz 1329 §2 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Pani minister Kopacz, jak sama powiedziała w programie „Teraz my” w TVN dnia 16.06.2008, wspólnie i w porozumieniu z Rzecznikiem Praw Pacjenta, pomogła w zorganizowaniu aborcji u 14-letniej uczennicy z Lublina („Agaty”) poprzez pomoc prawną oraz znalezienie szpitala gotowego na przeprowadzenie aborcji. W mediach podano informację, że kilka szpitali odmówiło wykonania aborcji z powodów etycznych, więc bez udziału pani Kopacz przeprowadzenie przerwania ciąży najprawdopodobniej byłoby niemożliwe.

Ponieważ w dniu 18.06.2008 agencja KAI podała informację o przeprowadzeniu dzień wcześniej aborcji u 14-letniej „Agaty”, wszystkie osoby pomagające w jej przeprowadzeniu zaciągnęły ekskomunikę latae sententiae, na podstawie kanonu 1329 §2 jako wspólnicy.

Pani minister Ewa Kopacz mieszka w Szydłowcu, wiec podlega pod jurysdykcję Waszej Ekscelencji. Z uwagi na możliwość zgorszenia (pani Kopacz podaje się za katoliczkę i osobę głęboko wierzącą) pokornie proszę o zbadanie, czy pani minister Kopacz zaciągnęła ekskomunikę oraz w przypadku pozytywnego orzeczenia – o publiczne zadeklarowanie jej zaciągnięcia stosownym dekretem.

Pismo pod którym forumowicze Frondy zbierają podpisy ma być wysłane przez proboszczów do abp. Zimowskiego z Radomia. Jeśli ordynariusz radomski uzna działania Kopacz przeciwko życiu za karalne może to być pierwszy polski rząd z ekskomunikowanym ministrem.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20080619181434210