Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

"Kościół" wodza Chaveza

Idąc w ślady Henryka VIII i komunistycznego reżimu Chin, Hugo Chavez, wenezuelski prezydent patronuje powstaniu nowej wspólnoty eklezjalnej pod polityczne zamówienie i założenia socjalistycznej rewolucji, w tym wyzwolenie z kapitalistyznego ucisku.


Eklezjalny nowotwór nazywa się Katolickim Kościołem Reformowanym i jest typową świnką morską - ani świnką ani morską, ani katolicką ani reformowaną. Z założenia i nazwy ma konkurować nie tylko z Kościołem Katolickim, ale także anglikańskim i ewangelicko-augsburskim.

Jego prymasem został exanglikanin Leonardo Marin Saavedra, biskupami byli luterańscy duchowni Enrique Albornoz i Alexis Bertis, a we wspólnocie działają dwaj ekskomunikowani księża katoliccy.

Jak twierdzi jeden ze wspomnianych księży, który wyraźnie ma problemy ze znajomością Pisma Świętego "Chrystus jest obecny w rewolucyjnym procesie, który dokonuje się w Wenezueli''. Wspólnota ta ponadto przyznaje się do różnych wypaczeń związków międzyludzkich.

Nowa wspólnota przejęła w większości katolicką obrzędowość, czym chce najsilniej uderzyć a antychavezowską hierarchię katolicką.


Opcje Artykułu

"Kościół" wodza Chaveza | 5 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
reguly pon, 14 lip 2008, 14:05:51
Jezus wrogiem kapitalizmu? Katolicki Kościół Reformowany Hugo Chaveza Pod patronatem prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza powstał nowy, konkurencyjny wobec Watykanu, Katolicki Kościół Reformowany. Jego zadaniem będzie praca zgodnie z socjalistycznymi zasadami Rewolucji Boliwariańskiej. Ponieważ katoliccy hierarchowie w Wenezueli od początku zwalczali reformy społeczne lewicowego prezydenta, ten postanowił utworzyć własny, katolicki kościół. Konkurencyjny zarówno wobec Kościoła rzymskokatolickiego, jak i Kościoła anglikańskiego oraz Kościoła ewangelicko-luterańskiego. Na jego czele stanął prymas Leonardo Marin Saavedra, związany wcześniej z anglikanami, a biskupami zostali były luteranin Enrique Albornoz i Alexis Bertis. W Kościele działają także dwaj ekskomunikowani księża katoliccy. Jego siedzibą stał się zaś luterański kościół pw. św. Pawła w Ciudad Ojeda, w bogatym w naftę stanie Zulia.
Celem Katolickiego Kościoła Reformowanego ma być przede wszystkim urzeczywistnienie socjalistycznej Rewolucji Boliwariańskiej, niesienie pomocy ubogim, prowadzenie domów opieki, ochronek dla dzieci itp., zgodnie z przekonaniem, że "Jezus Chrystus jest Panem historii. I jest obecny w rewolucyjnym procesie, który dokonuje się w Wenezueli''. - Naszą misją jest wyzwolenie ludzi z kapitalistycznego ucisku - oświadczył były katolicki ksiądz, a obecnie duchowny KKR Jon Jen Siu Garcia. Kościół postawił sobie także za cel "walkę z wyzyskiem ze strony imperium USA''. Reformowani katolicy w Wenezueli akceptują ponadto homoseksualizm i biseksualizm, a także rozwody, pod warunkiem że w związku doszło do zdrady lub gwałtu. Księża KKR nie muszą zresztą przestrzegać ślubów czystości i celibatu - niemal wszyscy mają rodziny, żony i dzieci.

KKR przejął większość symboli i obrzędów katolickich, wywołując tym samym furię ze strony wenezuelskiego episkopatu. - To jest Kościół stworzony przez Chaveza przy pomocy katolickich księży, którzy mają problemy ze swoim kapłaństwem i są opłacani - grzmiał w rozmowie z dziennikarzami abp Roberto Luckert, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Wenezueli. Kardynał Jorge Urosa Sabino nazwał zaś przystępujących do KKR księży katolickich "heretykami i dysydentami''.

Inicjatywa Chaveza jest przemyślana - wenezuelski Kościół katolicki przeżywa głęboki kryzys w efekcie reform wprowadzanych przez prezydenta tego kraju. Stojąc po stronie wenezuelskiej prawicy i w obronie interesów USA oraz wielkich koncernów okradających Wenezuelę z bogactw naturalnych, spotyka się z silnym oporem wiernych, którym podobają się prospołeczne koncepcje Chaveza. Niewykluczone więc, że część wiernych opuści Kościół katolicki i przystąpi do KKR. Dla Chaveza będzie to doskonałe narzędzie służące "zmiękczeniu'' co bardziej radykalnych hierarchów kościelnych. Prezydent Wenezueli znany jest z bezpardonowej krytyki polityków w sutannach. W przeszłości nazywał ich już "opóźnionymi umysłowo chuliganami'', przekonując, że "niektórzy noszą diabła pod sutanną''.   http://wiadomosci.onet.pl/1497490,240,1,jezus_wrogiem_kapitalizmu,kioskart.html

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
Jakub pon, 14 lip 2008, 23:38:24
REGULY to jest ostatnie upomnienie. Nastepnym razem zwyczajnie dostaniesz bana na tydzień.

Tym razem za trolling.

---
Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

 
 • Reguly wto, 15 lip 2008, 07:56:38
chochlik nie, 20 lip 2008, 13:58:50

Nigdy nie sądziłam, że będę przeżywać czasy narodzin nowej "wiary" i nowego kościoła, jak w Anglii Henryka VIII. A jednak. Fajnie, choć nie wiem jak na to patrzy sam Bóg. Pewnie nie do końca zadowolony jest - kościół jest jeden, Chrystusowy!

---
chochlik

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń