"Kościół" wodza Chaveza

nie, 13 lip 2008, 22:30:00

Autor: Jakub Piotr Sowiński

Idąc w ślady Henryka VIII i komunistycznego reżimu Chin, Hugo Chavez, wenezuelski prezydent patronuje powstaniu nowej wspólnoty eklezjalnej pod polityczne zamówienie i założenia socjalistycznej rewolucji, w tym wyzwolenie z kapitalistyznego ucisku.

Eklezjalny nowotwór nazywa się Katolickim Kościołem Reformowanym i jest typową świnką morską - ani świnką ani morską, ani katolicką ani reformowaną. Z założenia i nazwy ma konkurować nie tylko z Kościołem Katolickim, ale także anglikańskim i ewangelicko-augsburskim.

Jego prymasem został exanglikanin Leonardo Marin Saavedra, biskupami byli luterańscy duchowni Enrique Albornoz i Alexis Bertis, a we wspólnocie działają dwaj ekskomunikowani księża katoliccy.

Jak twierdzi jeden ze wspomnianych księży, który wyraźnie ma problemy ze znajomością Pisma Świętego "Chrystus jest obecny w rewolucyjnym procesie, który dokonuje się w Wenezueli''. Wspólnota ta ponadto przyznaje się do różnych wypaczeń związków międzyludzkich.

Nowa wspólnota przejęła w większości katolicką obrzędowość, czym chce najsilniej uderzyć a antychavezowską hierarchię katolicką.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20080713223047681