Billy Graham skończył 90 lat

czw, 13 lis 2008, 21:32:13

Autor: Joanna Papiernik

7 listopada Billy Graham, popularny w Stanach Zjednoczonych kaznodzieja baptystyczny, skończył 90 lat.  Graham nie bardzo miał czas na świętowanie okrągłej rodziny urodzin, przez cały dzień nauczał, ale o jego świecie pamiętało wielu - otrzymał około 100 tysięcy emaili z życzeniami. Wiekowy kaznodzieja okazał się człowiekiem postępowym, w tym tygodniu po raz pierwszy skorzystał z Internetu, a użył go właśnie po to, by nawiązać ze znajomym kontakt przy pomocy poczty elektronicznej.

Graham od wielu lat prowadzi misje ewangelizacyjne, wygłaszał kazania w 185 krajach, których wysłuchało około 215 milionów ludzi. Modlił się z każdym amerykańskim prezydentem od Harry’ego Trumana po George’a Busha.

Światowej sławy ewangelista cierpi na liczne dolegliwości – używa sprzętu wspomagającego poruszanie się, ma problemy ze słuchem i doznaje pogorszenia się wzroku z powodu zwyrodnienia plamki żółtej. Jak twierdzą dzieci kaznodziei, choć zdrowie fizyczne ojca szwankuje, mentalnie ma się bardzo dobrze. Jedynym życzeniem urodzinowym Grahama było dożyć do 91 roku życia...

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20081113213213270