Współżycie z mężatką

czw, 11 gru 2008, 19:15:51

Autor: Gość serwisu

Witam. Nurtuje mnie pewne pytanie. Mam 17 lat i współżyłem z mężatką. Mam teraz zamiar iść do spowiedzi. Czy dostanę rozgrzeszenie...? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Jeżeli szczerze żałujesz i będziesz robił wszystko, by się to nie powtórzyło to czemu nie. Materia grzechu nabiera oczywistej ostrości w związku z tym, że podjąłeś taki kontakt z mężatką. Pan Jezus nazywa grzechem każdą pozamałżeńską aktywność seksualną. A wiesz dlaczego? Bo tylko w związku uświęconym aktem stworzenia mężczyzny i kobiety, męska i kobieca seksualność pracują na wszechstronny rozwój osoby ludzkiej.

Każdy akt seksualny spoza kręgu błogosławieństwa Bożego tak czy inaczej dezintegruje, mniej lub bardziej cofa.

Żyjesz osadzony w przechylonej o 180 stopni rzeczywistości. To seksualna przyjemność oderwana od uczuć, życia psychicznego i trwałego związku jest naczelną wartością. Czyli wyjątek, jakim jest użycie zmysłowości tylko w akcie małżeńskim zastąpiony jest regułą seksualnego użycia zawsze i wszędzie. Tymczasem naturalnym stanem rzeczy jest właśnie abstynencja seksualna, od której odstępstwem jest fizyczne zjednoczenie z małżonków.

Zraniłeś kogoś swoim postępkiem. Zdajesz sobie z tego sprawę. Jakie zadośćuczynienie planujesz?

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20081123121548519