"Kruszący kajdany" Neil T. Anderson

śro, 3 gru 2008, 12:03:17

Autor: Angelika Mojeścik

Jest to książka słynnego amerykańskiego profesora teologii dotykająca bardzo ważnej kwestii, która mimo XXI wieku wciąż jest tematem tabu w kręgach chrześcijańskich- opętania.


Autor opisuje przypadki opętań zwykłych ludzi, którzy do niego przyszli z różnymi problemami psychicznymi, emocjonalnymi, duchowymi a nawet fizycznymi. Pokazuje nam, że opętanie to nie jest przypadek jeden na milion, ale że każde uzależnienie jest swoistym rodzajem opętania. Podkreślił też że wiele chorób fizycznych wywodzi się też z działań złych duchów w naszym życiu.

Szczególnie wrażenie wywarła na mnie opowieść o wierzącej dziewczynie, która chciała być jeszcze bliżej Boga. Czytając Biblie natrafiła na słowa św. Pawła, który mówił, że "jego cierń przybliża go bardziej do Boga". Zapragnęła więc też mieć taki cierń jak święty Paweł i poprosiła Boga o to. Po kilku miesiącach straciła wzrok z zupełnie nie wytłumaczalnych dla medycyny przyczyn.
Rodzina zabrała ją do przewodnika duchowego, którym jest autor książki i po wielu godzinach modlitwy cała sprawa wyszła na jaw. Okazało się, że cierniem św. Pawła był zły duch, który go nękał - tym samym, dziewczyna swoją naiwną i nieprzemyślaną modlitwą wpuściła w swoje życie demona.

Jest to tylko jedno z nielicznych świadectw umieszczonych w książce i pokazujących, jak bardzo musimy walczyć o swoją duszę.

Najbardziej zaskoczył mnie fakt, który podkreślił autor iż pod kierownictwem Jezusa Chrystusa i w Jego imieniu jesteśmy w stanie zapanować nad ingerencją złych duchów w swoim życiu, w wielu przypadkach bez konieczności spotkań z egzorcystami. Autor opiera się przy tym na cytatach z Pisma Świętego i Tradycji Kościoła.

Pod koniec książki przedstawia tak zwane kroki do wolności w Jezusie Chrystusie. Są to modlitwy, które odcinają nas od jakichkolwiek wpływów złych duchów i oddają nasze życie w ręce Jezusa Chrystusa.

Uważam, że ta książka jest najlepszym lekarstwem na wszystkie nasze uzależnienia i problemy emocjonalne.

Polecam ją każdemu - bez względu na wiarę i wyznanie. Każdy z nas jest narażony na zło, a książka ta ukazuje nam prawdziwe oblicze zła i jego złudną moc, nad którą Bóg dał nam władzę.

Książkę można za dosłownie grosze kupić w różnych internetowych sklepach.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20081203120314343