Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Wojna na billboardy

Zawierające wersety z Biblii pojawiły się w ostatnich tygodniach w całej okolicy Kalamazoo, a ich lokalizacja wcale nie jest przypadkowa. Tuż obok agencji rozrywkowych klubów "Deja Vu" i  "Little Darlings" stoi znak, na którym można przeczytać następujący tekst:  " Ja wam powiadam: Iż każdy, który patrzy na niewiastę, aby jej pożądał, już z nią cudzołóstwo popełnił w sercu swojem." (Biblia Gdańska/Ewangelia wg św. Mateusza 5, 28).Niedaleko od budynku organizacji znanej pod nazwą Planned Parenthood, czyli Planowane Rodzicielstwo ustawiono tablicę z następującym przesłaniem: " Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię," (Stary Testament Księga Jeremiasza 1,5)

Na tablicy reklamowej umieszczonej obok dwóch barów uczęszczanych przez gejów i lesbijki można przeczytać: " Z mężczyną nie będziesz obcował, jako z niewiastą; obrzydliwością to jest" (Biblia Gdańska/Księga Kapłańska 18,23) 

Każdy z tych billboardów zaczyna sie słowami "Bóg rzekł" po czym podany jest adres strony internetowej: JesusChrist1st.com. Te same wersety, jak i inne, można znaleźć na stronie głównej, gdzie znajdują się także linki do innych stron zajmujących się tematyką homoseksualizmu, aborcji i Jezusa Chrystusa. 

Osobą, która jest odpowiedzialna za promocję tych billboardów jak również witryny internetowej jest Shawn Arnett.

Shawn Arnett jest mieszkańcem miasta Kalamazoo, który twierdzi, że nie jest powiązany z żadnym wyznaniem chrześcijańskim, czy też kościołem. Oświadczył on, że dwa lata temu Bóg "umieścił w jego sercu" ideę stworzenia witryny internetowej. Rozważał przez chwilę to zamierzenie i wtedy otrzymał wiadomość. 

"Modliłem się pewnej niedzieli. Zapytałem Boga czy to naprawdę on i poprosiłem, aby dał mi wyraźny znak" – powiedział Arnett. A tego wieczoru w kościele 'mieliśmy' gościnnie turniej pieśni gospel. Arnett mówi, że nie jest związany z żadnym kościołem ani wyznaniem, ale z jego wypowiedzi wynika, jakby uczęszczał na imprezy organizowane przez kościół.  Powiedział też, że jako dziecko miał wizję, w której pojawiła się litera E oznaczająca e-mail, (oznaczać to miało, że Bóg zamierzał przemówić do ludzi przez Internet). „Wiem, że Bóg mówił mi, abym stworzył witrynę internetową. "

Tradewinds Lounge to jeden z barów, znajdujący sie o kilka przecznic od billboardu na ulicy  Portage Street, który określa homoseksualizm jako "obrzydliwy" [wstrętny].

"Mieliśmy wielu klientów,  którzy czuli się znieważeni" – mówi Victor Line, współwłaściciel interesu. Są bardziej obrażeni faktem, że nie wiedzą skąd się wziął tej billboard niż samą treścią znajdujących się na nim słów.

"Nie mogę powiedzieć, że nadwyrężyło to moje dochody. Jak już to się nawet poprawiły" – powiedział Line.

Meg Smillie – dyrektor generalny organizacji o nazwie "Planned Parenthood" [Planowane Rodzicielstwo] na środkowo - południową część stanu Michigan powiedziała, że billboardu znajdujący się w pobliżu ulic Drake Road i KL Avenue, tuż obok siedziby organizacji, "nie przedstawia treści, z którymi byśmy się zgadzali."

"Billboardy są kosztowne, a pieniądze [na nie wydane] mogłyby zostać spożytkowane w bardziej efektywny sposób, aby nie dopuszczać do konieczności dokonywania aborcji" – stwierdziła Smillie.

Przedstawiciel „Deja Vu” odmówił komentarza na temat treści billboardu stojącego obok parkingu położonego wzdłuż ulicy  Ravine Road.

Arnett powiedział, że opłaca billboard z własnych pieniędzy.

Greg Newstead przedstawiciel agencji reklamowej Adams Outdoor powiedział, że ekspozycja takiego billboardu przez okres czterech tygodni kosztuje około tysiąca dolarów.

"Różnie to wygląda w różnych miejscach" – powiedział Newstead. Zależy to do ilości billboardów, które ktoś zamierza wystawić, czasu ich ekspozycji i natężenia ruchu w danym miejscu."

Newstead dodał, że agencja Adams Outdoor posiada dyrektywy dotyczące tego, jakiego rodzaju reklamy będą przez nich wystawiane, a normy są określone przez siedzibę korporacji znajdującą się w Atlancie.

Powiedział, że agencja nie będzie prowadziła reklamy dla klubów ze striptizem. Prowadziła tego typu reklamy dla takich organizacji jak mająca swoją siedzibę w Kalamazoo fundacja Arcus, która w swym statusie opowiada się za prawami dla gejów. 

Arnett powiedział, że w przyszłości ma nadzieję umieścić swoje przesłanie na większej ilości billboardów.

 Opcje Artykułu

Wojna na billboardy | 14 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Wojna na billboardy
paraklet czw, 18 gru 2008, 23:00:33
Popieram całą sobą - inni mogą pokazywać swoje zdanie chodząc do burdeli to ktoś inny może pokazać swoje - przez bilbordy. Jak dla mnie świetne :)

---
Palec na zdjęciu próbuje tylko i wyłącznie zatrzymać mój potok słów :) Mam zbyt wielki do Was szacunek na jakiekolwiek demonstracje :o)
 
Wojna na billboardy
esteban-82 pią, 19 gru 2008, 22:57:16
To skandal i bezczelność. Znowu kościół wpierdziela się nieproszony ze swoimi śmierdzącymi, utytłanymi w błocie, buciorami tam gdzie nie jego miejsce. A już widzę to larum gdyby to chociaż jeden maleńki billboardzik  pojawił się w pobliżu jakiegoś kościoła lub pomnika czy tez krzyża papieskiego o dwuznacznej treści zachęcającej do cielesnej rozrywki w pobliskim przybytku nocą. Taka postawa jest typowa dla "psa ogrodnika"- sam nie weźmie (przynajmniej jeżeli chodzi o kościół to oficjalnie nie "weźmie") i uczyni wszystko by komuś też nie dać.
Dlatego właśnie w pobliżach parafii powiny sytuować się domy publiczne, a przy każdej kapliczce powinna stać budka z piwem dla spragnionych pielgrzymów- może to zapewniło by zdroworozsądkową równowagę... bo przytoczone działania wskazują na ogromny tupet przedstawicieli kościola.

---
Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?


ἄθεος

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń