Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Zatrzymanie Żydów mesjanistycznych na lotnisku Ben-Gurion

Prezes amerykańskiego Związku  Żydowskich Kongregacji Mesjanistycznych  (Union of Messianic Jewish Congregations) i jego żona zostali zatrzymani na lotnisku Ben-Gurion Airport przez urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w związku z zarzutami o zaangażowanie  w nielegalną chrześcijańską działalność  misyjną. Nakłanianie osób nieletnich do zmiany religii jest w Izraelu nielegalne. Niezgodne z prawem jest także angażowanie się w działalność misyjną wśród osób dorosłych w przypadku kiedy motywacją do tego są bodźce ekonomiczne.

Po ośmiu godzinach Jamie Cowen – były przewodniczący związku i jego żona Stacy otrzymali zgodę na wjazd do Izraela, ale tylko wtedy kiedy wyrażą zgodę na podpisanie dokumentu, że podczas swojego pobytu w Izraelu nie będą się angażować w żadną działalność misyjną.

Państwo Cowen przyjechali do Izraela, aby odwiedzić swoje dwie córki, z których jedna jest obywatelką państwa Izrael, a druga czeka na uzyskanie obywatelstwa po tym jak wspólnie z grupą innych Żydów Mesjanistycznych  wygrała w Sądzie Najwyższym proces wytoczony przeciwko państwu.

Zarówno państwo Cowen, jak i ich córki uważają się za Żydów, jednak wierzą, że Jesus Chrystus jest mesjaszem.

"Takiego rodzaju dyskryminacji religijnej można by się było spodziewać w Iranie, a nie w Izraelu" – powiedział Jamie Cowen – amerykański prawnik specjalizujący się w prawie imigracyjnym, kilka godzin po tym jak sam został zwolniony z aresztu przez policję imigracyjną.

Cowen oświadczył, że odwiedzał już wcześniej Izrael około 10 razy. Poprzez swoje zaangażowanie w Lobby Społeczne Knesetu brał aktywny udział w pracach nad problemami natury społecznej.

„Sprowadziłem do Izraela pomoc humanitarną o wartości 100 tysięcy dolarów. Samych żołnierzy Sił Obronnych Izraela [ang. IDF soldiers  Israel Defence Forces] zaopatrzyliśmy w pomoc o wartości 50 tysięcy dolarów. To niewiarygodne" – powiedział.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które wydało policji polecenie zatrzymania państwa Cowen oznajmiło, że zostały zgromadzone informacje dotyczące ich działalności misyjnej.

Rzecznik ministerstwa stwierdził: "Urząd ds. Imigracji i Ludności posiada wiarygodne informacje, że państwo Cowen podczas swojego ostatniego pobytu byli zaangażowani w zakazaną prawnie w Izraelu działalność misyjną.

"Był to główny powód tego, że zostali zatrzymani. Zostali zwolnieni zaraz po tym jak wyrazili zgodę, że podczas swojego pobytu powstrzymają się od działalności misyjnej.”

Pańswo Cowen przylecieli do Izraela samolotem z Frankfurtu. Zostali aresztowani przy kontroli paszportowej i umieszczeni w areszcie na lotnisku.

"Jako prawnik zajmujący się sprawami imigracyjnymi miałem okazję widzieć wiele aresztów dla nielegalnych imigrantów. Ten był nieprawdopodobnie brudny, śmierdzący i wyjątkowo i przepełniony.” - powiedział Cowen.

Według Cowen'a w skład Związku Żydowskich Kongregacji Mesjanistycznych  wchodzi 90 kongregacji a liczba członków poszczególnych kongregacji sięga od 50 do 400.

Calev Myers – założyciel i główny radca prawny The Jerusalem Institute- instytucji, która  udziela porad prawnych i reprezentuje w procesach sądowych Żydów mesjanistycznych, wyraził opinię, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest wypełnione urzędnikami, którzy definicję słowa Żyd formułują w sposób stricte  klasyczny [ortodoksyjny].

" W latach kiedy ministerstwem kierowała  partia Szas [izraelska religijna partia polityczna] zrobiono wszystko, aby znaleźli się tam urzędnicy, którzy  byli gotowi do wypełniania jej linii politycznej" – powiedział Myers.

"W konsekwencji tego Izrael jest jedynym zachodnim państwem, w którym fundamentalna zasada wolności religii nie jest przestrzegana. Dzisiaj dyskryminowani są Żydzi Mesjanistycznych.  Jutro prześladowani będą Żydzi Konserwatywni i Reformowani."

Myers dodał, że takie anty – misyjne organizacje jak Yad Leachim często poufnie informowały urzędników ministerstwa odnośnie prób wjazdu do kraju Żydów Mesjanistycznych.

Meir Cohen – aktywista Yad Leachim powiedział, że o ile prawdziwa jest wypowiedź, że organizacja istotnie informowała w przeszłości ministerstwo, to nie byli oni zaangażowani, jeśli chodzi o sprawę państwa Cowen.

Cohen dodał, że ministerstwo posiada swoją własną komórkę wywiadowczą, która zajmuje się gromadzeniem informacji na temat misjonarzy oraz Żydów mesjanistycznych, którzy z racji swoich przekonań religijnych nie spełniają warunków do otrzymania izraelskiego obywatelstwa.

Sąd Najwyższy orzekł, że Żydzi, którzy przyjęli Chrześcijaństwo nie są uprawnieni do otrzymania obywatelstwa państwa Izrael. Sąd uznał, jednak także, że te osoby, według ortodoksyjnych standardów, nie są Żydami, ale na mocy działania Prawa Powrotu kwalifikują się do otrzymania obywatelstwa izraelskiego, nie tracą tego prawa jeśli nawet przyjmą wiarę chrześcijańską. Opcje Artykułu

Zatrzymanie Żydów mesjanistycznych na lotnisku Ben-Gurion | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
montsegur pią, 19 gru 2008, 16:06:07
""Takiego rodzaju dyskryminacji religijnej można by się było spodziewać w Iranie, a nie w Izraelu"

HAHAHAHAHAHAAAAA!!!!

---
Uwolnić Rudolfa, Zűndela, Frőlicha i Stolz! - bo Tőben już wygrał w Londynie i został zwolniony!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń