30 000 z show-biznesu na budowę cerkwi

wto, 29 maj 2012, 14:26:43

Autor: Maria Czerw

Buranowskie Babuszki to grupa sześciu emerytek z Republiki Udmurckiej, która reprezentowała Rosję na tegorocznym finale Eurowizji w Baku w Azerbejdżanie.

259 punktów zdobytych za swój hit „Party for Everybody” pozwoliło im wywalczyć drugie miejsce w konkursie, za które babcie dostaną 30 000 euro! Jak zapowiadały wielokrotnie, zarobione pieniądze przekażą na budowę świątyni w rodzinnej wsi. Stara cerkiew została zamknięta w latach 30-tych ubiegłego wieku, a następnie całkowicie zniszczona. Babcie chcą by nowobudowana cerkiew była skromna i przypominała te, które kiedyś wznoszono w tej okolicy. Budowa świątyni już się rozpoczęła – mówi agent grupy Maria Tolstuhina. Babcie są bardzo podekscytowane swoim sukcesem, oczywiście są to łzy szczęścia, dodaje.

Kobiety pochodzą z maleńkiej wioski w Udmurcji, republiki najbardziej chyba znanej z tego, że jest kolebką automatów Kałasznikowa. Sceniczne amatorki sławę zyskały śpiewając covery – swoje interpretacje takich hitów jak "Hotel California"The Eagles, "Yesterday" The Beatles, "Smoke on the Water" Deep Purple, czy "We are the champions" Queen. Wszystkie swoje przeboje śpiewają po udmurcku (język z grupy ugrofińskiej), łącząc folkowe melodie z popem i występując w tradycyjnych strojach regionalnych.

 

Cerkiew.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20081223142643654