W Częstochowie otwarto "Okno Życia"

pon, 29 gru 2008, 03:07:09

Autor: Maria Czerw

Z inicjatywy Metropolity częstochowskiego, Caritas archidiecezji częstochowskiej i Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny (Służebniczek Starowiejskich) powstało w Częstochowie „Okno Życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego”. Uroczystego jego poświęcenia i otwarcia dokonał abp Stanisław Nowak metropolita częstochowski.

- „Okno Życia” powstało w Częstochowie pod okiem Maryi, Pani z Jasnej Góry, która płaszczem macierzyńskiej opieki otacza to „Okno”- mówił Metropolita częstochowski poświęcając „Okno Życia”.

Uroczystości poświęcenia „Okna Życia” poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem abp Stanisława Nowaka metropolity częstochowskiego.

Trzeba, aby dzieci były dobrze kochane, bo dzieci kochanych pozornie jest bardzo dużo- mówił abp Stanisław Nowak.

Metropolita częstochowski podkreślił też jak wielkim dramatem jest to, że matka nie chce dziecka i porzuca dziecko.- Dlatego trzeba wychować w sobie czujność na dziecko, które znajdzie się w „Oknie Życia”. Trzeba mieć wrażliwość i mądrość. Trzeba się oddać człowiekowi, by ratować życie- podkreślił abp Nowak

„Okno Życia” znajduje się przy Domu Małych Dzieci im. bł. Edmunda Bojanowskiego, prowadzonym przez Siostry Służebniczki przy ul. św. Kazimierza 1 w Częstochowie.

Częstochowskie „Okno Życia” w Domu Małych Dzieci jest kolejnym takim „Oknem” w Polsce, po Krakowie i Warszawie.

Dom Małych Dzieci im. Edmunda Bojanowskiego to niepubliczna placówka opiekuńczo-wychowawcza ( socjalizacyjno-interwencyjna) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanego Poczęcia, która zapewnia całodobową opiekę i wychowanie dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej w wieku od 0 do 10 lat.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20081229030708613