Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

W Internecie o konflikcie ojca Rydzyka z Rządem

Rzadko zdarza się, by redemptorysta z Torunia o. Tadeusz Rydzyk, cieszył się tak ogromnym poparciem internautów. Pod zamieszczoną 31 grudnia notką wpisało się 147 czytelników Dziennika. Większość broniła ojca Rydzyka. Poszło o ironię lidera rządzącej partii. Ekipa Donalda Tuska kolejny raz storpedowała inicjatywę fundacji Lux Veritas. Gdy „zabrakło” funduszy państwowych na uruchomienie – popieranego przez środowisko naukowe - projektu odwiertów w poszukiwaniu wód geotermalnych współpracownicy redemptorysty poprosili rząd o zezwolenie na ogólnonarodową kwestę. Pozwolenia nie dostali, a premier Tusk cynicznie życzył: "Oby ten rok był dla ojca Rydzyka lepszy niż ubiegły".
"W tak wrażliwej kwestii jak pieniądze dla Rydzyka trzeba być ostrożnym" - bronił się premier.

Internauci nie chcieli słuchać tłumaczenia polityka.

„Jasne gdybyście dobrze życzyli to byście dali zgodę. Te odwierty i tak powstaną i będą służyć ludziom , a wy odejdziecie na śmietnik historii jako nieudacznicy – można było przeczytać w internetowym wydaniu Dziennika”. - Jednego pragnę by UE ukarała Polskę za brak wykorzystania energii odnawialnej – pisał Matviej. Wtedy partie opozycyjne powinny postawić Pana D.T. przed Trybunałem Stanu za hamowanie inicjatywy obywatelskiej. Gołym okiem widać, że działania rządu w tej sprawie to polityczny odwet – protestowali internauci. Nie słucham RM – wyjaśniał „Rybak” - ale chyba Rydzyk robi dobrą robotę szukając gorącej wody. Hamulcowi zawsze byli. Czasem okazywali się nimi ci, którzy uważali się za POstępowych!

Dlaczego wspaniałe odkrycia prof. Sokołowskiego nie znalazły aplauzu u tych, którzy decydują o naszym losie - pytano. Nie tak było w II Rzeczpospolitej. Internauci nie wierzą w zapewniania premiera: Myślę, że nie będę musiał czekać na wyrok historii a prawda o "miłości" objawi się dużo szybciej. Nie daję na tacę bowiem nie chodzę do kościoła. Ale widząc „degręgoladę rządu" chętnie przyczynił bym się do wspomożenia szlachetnych intencji tysięcy a może milionów OBYWATELI. Niestety pan Tusk chce nas pozbawić wiary we wszystkie szlachetne idee i zastąpić je w marazm beznadziejności.

Oto prawdziwa sztuka - jak zjeść ciastko i mieć ciastko – dziwiono się. Ale ta metoda na dłuższą metę jest nieskuteczna - w końcu pana premiera dopadną i pożrą nie tylko "mohery", ale wszyscy normalni obywatele, rozczarowani nieudolnością PO i beznadziejnego rządu, który jest skuteczny jedynie w dorzynaniu watahy i dbaniu o interesy korporacji i WSI.

Były też głosy za decyzją premiera (29 na 147 ogólnych wpisów). „Ale złośliwiec! Smiling bouncing Smiles. Przecież doskonale wie, że sekta stoi na skraju bankructwa, że w przyszłym roku ryzykowne imperium na glinianych nogach zacznie się zwijać.” Pomysł eksploatacji złóż geotermalnych wziął się z - uznanej - szkoły geodezyjnej zmarłego niedawno profesora Juliana Sokołowskiego, światowej klasy geologa i odkrywca polskich złóż gazu.

Pod 80% naszego terytorium zalegają niezwykle - pisali naukowcy związani z profesorem - bogate zasoby podziemnych gorących wód. Świat panicznie szuka alternatywnych źródeł energii i ciepła. W Niemczech, które w porównaniu z Polska są kopciuszkiem po względem zasobów geotermalnych w samej Bawarii jest prowadzonych 400 odwiertów suto dotowanych przez państwo i UE. Polski rząd zamierza odkupić od francuzów za 80 mln euro technologię i zaplecze jądrowe pod budowę elektrowni.

Fundacja redemptorystów „przyjęła” testament profesora Sokołowskiego, którego pragnieniem było otwrcie polski na zasoby czystej energetyki. Kolejne badania potwierdzały zaleganie gorących wód w rejonie Torunia. Inicjatywa redemptorystów nie napotkała krytyki episkopatu.

na zdj. prof. SokołowskiOpcje Artykułu

W Internecie o konflikcie ojca Rydzyka z Rządem | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
reguly wto, 6 sty 2009, 12:26:38

> Pod zamieszczoną 31 grudnia notką wpisało się 147 czytelników Dziennika. Większość broniła ojca Rydzyka.

Zdziwilbym sie gdyby bylo inaczej jesli chodzi o czytelnikow Dziennika... Wystarczy sie samemu o tym przekonac:

http://forum2.dziennik.pl/read.php?2,525493

http://forum2.dziennik.pl/read.php?2,523709

szkoda natomiast ze zabraklo np. stosownej ankiety... 

 

>  współpracownicy redemptorysty poprosili rząd o zezwolenie na ogólnonarodową kwestę

...to juz zbraklo to co pierwotnie mialo onegdaj trafic do stoczniowcow? swoja droga to przez swoje radyjko i tak nie przeprowadza ogolnonarodowej kwesty? 

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń