"Homofobiczne" społeczeństwo do reedukacji

wto, 17 lut 2009, 23:12:44

Autor: Marcin Stanowiec

Na podstawie przeprowadzonych badań brazylijski rząd ustalił, że ponad 90% obywateli jest homofobami, a więc muszą być reedukowani. W ramach badania respondenci zostali poproszeni o ustosunkowanie się do szeregu stwierdzeń. Pierwsze z nich, które brzmiało: Bóg uczynił mężczyzn i kobiety różnymi, tak aby mogli wypełnić swoją rolę i mieć dzieci – poparło 92% Brazylijczyków, przez co zostali uznani za „homofobów”. Na kolejne stwierdzenie: Homoseksualizm jest grzechem przeciwko Boskim przykazaniom „tak” odpowiedziało pięćdziesiąt osiem procent Brazylijczyków – homofobów.

Homofobami zostali uznani także ci, którzy w pełni lub częściowo przyznali, że Homoseksualizm jest chorobą, która powinna być leczona (41%), jak również ci, którzy sprzeciwili się by homoseksualiści publicznie eksponowali swe "uczucia" (64%).

Według brazylijskiej gazety „O Globo”, rząd federalny będzie wykorzystywał te dane do przygotowania planu nowej polityki. Sondaż został przeprowadzony przez organizację związaną z obecnie rządzącą socjalistyczną Partii Pracy.

Nie ma możliwości by rząd się nie zaangażował w tę akcję, ponieważ brak tolerancji musi objawić się zbrodnią – powiedział Paulo Biagi koordynator rządowego programu „Brazylia bez homofobii”. Biagi stwierdził, że rząd przygotowuje „prawo antyhomofobiczne”,  które uczyni nielegalnym krytykowanie homoseksualnych zachowań w Brazylii.

Dodatkowo  już w maju rząd rozpocznie nowy program - Narodowy Plan Promocji Lesbijek, Gejów, Biseksualistów i Transseksualnych obywateli Brazylii. Jak również niebawem zostanie zainicjowana telewizyjna kampania walki z homofobią w Brazylii oraz innych krajach Ameryki Łacińskiej.

„Najbardziej zadziwiające jest to, że populacja która w 99% jest przeciwko homoseksualizmowi, biernie akceptuje to, że w 100% prohomoseksualny rząd podnosi prawa homoseksualistów do poziomu świętości – napisał brazylijski działacz prorodzinny Julio Severo na swoim blogu Last Day Wachman - i w tym samym czasie rząd degraduje 99% Brazylijczyków do poziomu brutalnych ignorantów, którzy powinni być siłą zmuszeni do reedukacji".

Źródło: infopatria.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090217231245385