Niepokoje niemieckiego episkopatu

śro, 4 mar 2009, 04:43:49

Autor: Jacek Lehr

Poparcie przewodniczącego niemieckiego episkopatu dla Eriki Stienbach ściągnęło falę krytyki z polskiej strony. To nie jedyny problem, przed którym stają biskupi zza Odry. Ordynariusz diecezji Augsburg naraził się środowiskom żydowskim za porównanie holokaustu do mordu na nienarodzonych. Kościół w Niemczech martwi się sprawą bp. Williamsona. Biskupi niemieccy będą się domagali zdjęcia ekskomuniki z lefebrystów, gdy ci nie uznają całej treści soboru watykańskiego II.

 

Już przy otwarciu obrad przewodniczący niemieckiego episkopatu – informuje radio watykańskie -  abp Robert Zollitsch, przyznał przed dziennikarzami, że podczas trzydniowego spotkania biskupi podejmą również ostatnio często poruszany temat biskupa negacjonisty i lefebrystów. „Mam nadzieję, że Bractwo Św. Piusa X uzna autorytet Papieża i spełni jego polecenia. Jeśli tak nie będzie, to nie będzie dla nich miejsca w Kościele i trzeba będzie stwierdzić, że ekskomunika znów jest ważna” – stwierdził przewodniczący episkopatu.

 

Zollitsch chce się również zająć wypowiedzią bp. Waltera Mixy.

 

Hierarcha wydał opinię, że holokaust był „przerażającą i absolutnie jedyną w swoim rodzaju zbrodnią“, która przypomina światu o godności każdego człowieka. Potem zaś jej zaprzeczył stwierdzając, że liczba aborcji znacznie przewyższa liczbę ofiar holokaustu.

 

W episkopacie niemieckim porównanie ofiar holokaustu do ofiar aborcji jest dość popularne. Kilka lat temu prawie to samo powiedział metropolita Kolonii Joachim Meisner.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090304044349655