Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

13 latka rodzi dziecko - czyli lamentu ciąg dalszy

Listy od czytelników

W ostatnich dniach Polskę obiegł wstrząsający news - w jednym ze szpitali 13 latka urodziła dziecko. Co jednak wg relacjonujących mediów jest najbardziej skandaliczne w tej historii? oczywiście nie tyle sam fakt, że 13-letnie dzieci uprawiają seks, ale jedynie to, że zachodzą przy tym w ciąże. A co jest przyczyną takiego stano? - rzecz jasna brak edukacji seksualnej!

 W największych serwisach biją na alarm - wypowiadają się najwybitniejsi (czytaj - dyżurni) "eksperci" od seksu - prof. Lew-Starowicz, prof. Izdebski i wschodząca gwiazda polskiej seksuologii - pewna młoda działaczka "Pontonu" (czyli organizacji reklamującej antykoncepcję wśród dzieci, przekazującej w tym celu fałszywe informacje na jej temat...)

Standardowym elementem tego typu publikacji jest lament nt. stanu edukacji seksualnej w polskich szkołach - a to że jest na niskim poziomie, a to że jest nieobowiązkowa, a to że ponoć prowadzą ją katecheci. Dla jasności - żeby prowadzić „Przygotowanie do Życia w Rodzinie” trzeba być w tym celu specjalnie przeszkolonym i otrzymać państwowe uprawnienia. Jeśli katecheta takowe posiada i realizuje program to co z nim nie tak? Oczywiście jeśli dzieci uświadamia np. działaczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania (czytaj – rozbijania) Rodziny, przeszkolona przez "edukatorów" z Pontonu to wszystko jest w porządku. Wszak katol (nawet wykształcony), który przekazuje młodzieży staroświecką (choć rzetelną) wiedzę - np. o tym, że żadna antykoncepcja nie daje pełnej skuteczności (a więc może należy pomyśleć zanim się pójdzie do łóżka) - to już jest niekompetentnym, zaściankowym, ciemnym wysłannikiem biskupów…

Co zatem radzą oświeceni wybawiciele polskiej młodzieży? - ano oczywiście antykoncepcję. Bo to nie problem, że dzieci w sposób niedojrzały, nieodpowiedzialny współżyją seksualnie - to problem, że zachodzą w ciążę. Nowocześni krzewiciele świadomości seksualnej wykazują się zatem brakiem wiedzy - mianowicie że dzieci biorą się z seksu właśnie (niewyedukowani czy co ?)

Czyli zatem gdyby 13 latka się "zabezpieczyła" to samozwańczy wychowawcy polskiej młodzieży mogliby ją pochwalić – bo została dobrze wyedukowana...

Dlaczego ci ignoranci z tytułami profesorskimi nie uznają podstawowego faktu – że należy redukować ryzykowne zachowania seksualne dzieci (uczyć odpowiedzialności i panowania nad sobą) a nie tylko ich naturalne skutki? Kim będą w przyszłości te dzieci nauczone w szkołach, że jedynym obowiązkiem związanym z ich życiem seksualnym jest założenie prezerwatywy przed stosunkiem?

Ci, którym przez gardło nie potrafi przejść pojęcie „czystość przedmałżeńska” ośmielają się proponować środki zastępcze, które na całym świecie przyniosły opłakane skutki – nie tylko wzrost nieodpowiedzialnych związków seksualnych, wzrost liczby ciąż, zachorowań na choroby weneryczne – ale w dłuższej perspektywie kryzys małżeństwa i rodziny, chroniczną niedojrzałość społeczeństw, niezdolność do wierności i poświęcenia, ogólnopopulacyjny egoizm kulturowy.

A swoją drogą – w całym tym autentycznym dramacie 13 latki i jej dziecka jedno jest pocieszające - że nie wpadła w szpony Wandy Nowickiej i jej krwiożerczych koleżanek - inaczej mielibyśmy drugą "Agatę z Lublina"... Kto wie, być może dlatego dziewczyna ukrywała się i o „wstrząsającym przypadku” dowiedzieliśmy się dopiero po porodzie...? (to oczywiście tylko spekulacja)

Jedno jest pewne - zwolennicy edukacji seksualnej szykują ofensywę, jakiej dotąd w naszym kraju nie było - kolejne przypadki ciąż u nieletnich będą wykorzystywane do ideologicznych potyczek. Mają pieniądze od ludzi, którzy zarabiają na seksie nastolatków, więc ich siła przebicia z pewnością będzie duża. Będziemy wyzywani od greenchornów i neurotyków przez Prusaków, Lwów Starowiczów, pontoniarzy i innych proroków nowoczesnego humanizmu.

Trzeba sobie zatem zadać pytanie - jakie działania można podjąć żeby oprzeć się tej nawałnicy, jak mądrze i sprytnie zaistnieć w mediach, szkolnictwie, strukturach, służbie zdrowia, żeby rzeczywiście edukować dzieci i młodzież nt. odpowiedzialnej miłości i negatywnych skutkach ryzykownych zachowań ? (zamiast rozdawania im prezerwatyw). Od tych pytań nie uchyli się dziś żaden odpowiedzialny człowiek.

Mateusz WłodarczykOpcje Artykułu

13 latka rodzi dziecko - czyli lamentu ciąg dalszy | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Na forum
reguly pią, 13 mar 2009, 08:50:39

...czesciowo w temacie, byla dyskusja m.in. tutaj:

http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=171775

http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=163813

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
13 latka rodzi dziecko - czyli lamentu ciąg dalszy
JMG sob, 14 mar 2009, 01:14:14
13 latka "matka", pewnie oglosza ja swieta, wzor dla kazdej katoliczki :)
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń